Bedellide flaş düzenleme!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bedellide flaş düzenleme!
A
a

Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliği göre; bedelli hakkından vazgeçenler, yeniden başvuru yapamayacak.

Sütiş Eskişehir
Bedelli Askerlik konusunda yapılan düzenlemelerin uygulanmasına ilişkin detayların işlendiği yeni yönetmelik maddeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.


Vatandaşlıktan çıkanlar geri kazansa bile yapamayacak


Yeni yönetmeliğe göre, temel askerlik eğitimini tamamlamadan Türk vatandaşlığından çıkan veya çıkarılanlar, Türk vatandaşlığını geri kazandıklarında bedelli askerlik hakkına sahip olamayacaklar. Öte yandan kura çekilişi sonucunda bedelli askerlik hizmetine seçilemeyenler, iki ay içerisinde ödemeyi gerçekleştirmeyenler ya da kura ya da sınıflandırma öncesinde vazgeçenler, bedelli askerliğe yeniden başvuru yapma hakkına sahip olacaklar.

Yeni bir hak daha tanınmayacak


Her başvuruda Kanuna göre yeniden hesaplanan bedel miktarı peşin olarak ödenecek, ödenecek bedel tutarı önceki ödemelerinden mahsup edilemeyecek. Kura veya sınıflandırma işlemini müteakip bedelli askerlikten yararlanma hakkı elde edip de bu haktan vazgeçenlere yeni bir müracaat hakkı verilmeyecek.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi