AK Parti'den Jale Nur Süllü'ye yanıt: Eskişehir'i cezalandıran...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç AK Parti'den Jale Nur Süllü'ye yanıt: Eskişehir'i cezalandıran...
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün, "Eskişehir Çevre Yolu" ile ilgili bu yol üzerindeki köprüden yaptığı açıklamaya AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan yanıt geldi

Sütiş Eskişehir
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün, "Eskişehir Çevre Yolu" ile ilgili bu yol üzerindeki köprüden yaptığı açıklamaya AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan'dan yanıt geldi

Reyhan, “Şehrin bütün yükü çevre yolunda. CHP’li Eskişehir Milletvekilinin Eskişehir’in cezalandırıldığı fikri doğru olabilir. Fakat emin olun Ulaştırma Bakanlığı tarafından değil" ifadesini kullandı.

Reyhan, yaptığı ıçaklamada, şunları kaydetti:

"CHP’li bir milletvekili Ulaştırma Bakanlığımız tarafından şehrimize kazandırılan çevre yolunun üzerinde basın açıklaması yapmış. İşin trajikomik tarafı açıklamanın yapıldığı köprü bile Karayolları Genel Müdürlüğünün yani hükümetimizin şehrimize kazandırdığı bir köprüdür. 25 yıldır CHP’li belediyelerin kentimize kazandırdığı tek köprünün Hamamyolu Caddesi üzerindeki anlamsız köprü olduğunu hatırlatmak isteriz.

Eskişehir Çevre Yolu sorunu çözülsün demiş. Şu hale bakın yol ne halde demiş. Yol açmadığınız ve yol bırakmadığınız için çevre yolu şehrin bütün yükünü taşıyor. Çevre yolu transit geçişler nedeni ile mi sıkışık? Yoksa şehirde yol kalmadığı için ve kullanabildiğimiz tek yol olduğu için mi bu denli sıkışık görünüyor?

Bugün Eskişehir’deki sürücülerin Şair Fuzuli Caddesi, Sakarya Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan caddesi gibi caddeleri akıcı bir şekilde kullanabilmeleri gerekiyor. Bu caddeler üzerinde araç ile ilerleyebilmek cidden zor işler. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi üzerinde kişiye özel park sistemi ile halkımızı iyice çıldırtmayı başaranlar şehrimizin trafiğini rahatlatmak için yapılmış yolları eleştiriyorlar. 

Bir gün Kızılcıklı’ya gidin, şehir içi yol olması gereken caddenin haline bakın. Bir gün de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne gidin. Bürokrat olduğunuz dönemde, -10 yıldan fazla geçmiştir- uygulanacak dediğiniz yeşil dalga sisteminin akıbetini sorun. 
inşaat aşamasında alınan otopark bedelleri ile kaç otopark yapılmış sorun, kaç caddede yol kenarı otopark uygulaması var ve caddelerde araç geçişi zorlaştırılmış sorun. Bu caddelerde kaç kişiye şahsa özel yol kenarı otopark tahsis edilmiş sorun.
Çevre yolu tüm sorunları, açmadığınız yolları, kavşakları, yol olarak kullanılması gerekirken şahsa özel otopark olarak kullanılan caddeleri taşıdığı için yoğun. Şehrin bütün yükü çevre yolunda. CHP’li Eskişehir Milletvekilinin Eskişehir’in cezalandırıldığı fikri doğru olabilir. Fakat emin olun Ulaştırma Bakanlığı tarafından değil. AK Parti Hükümeti en çok yol yatırımı yapan hükümettir. Hemşehrilerimiz hükümetimizin yol konusunda üzerine düşeni yaptığına inansınlar, müsterih olsunlar.”
Kaynak : Zeynep Ünel
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Eses 5 Eylül 2023 23:00

Ne alakası var? Siz çevreyolunu şehir dışına almadığınız için bu sorun var. Şehrin kuzey mahallelerindeki 90bin kişi (Uluönder, Şirintepe, Yeşiltepe, Sütlüce, Esentepe, Sakintepe, Fevzi Çakmak, Muttalip, …) bu insanlar sabah işe gitmek için, akşam eve dönmek için Şair Fuzuli Caddesi’nden mi, yoksa Çvereyolundan mı geçmek zorunda? Ben Batıkent’ten Organize Sanayiye, Şehir Hastanesine, Esko’ya Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’nden mi gideceğim? Afyon’dan Eskişehir’e gelirken il sınırı tabelasından sonra patates tarlasına giriyorsun. Bu da mı belediyelerin sorumluluğunda? Allah rızası için şl Akp ye söyleyin mantıklı eleştiri yapan il başkanları ile çalışsın.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi