"Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için aday olacak"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi için aday olacak"
A
a

Eskişehir'de Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, ES TV’de yayınlanan Hayat Akarken programında Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hilal Köver’in konuğu oldu. Erdal Şanlı, yerel seçimlere dair yaptığı değerlendirmelerde, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hakkında ve belediye başkan adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, yerel seçimlere dair yaptığı açıklamada, “Ben Yılmaz Hocamızın Eskişehir’de bir dönem daha aday olmasını düşünüyorum ve zaten kendisi de aday olacak. Bunu biliyorum” dedi.Eskişehir'de Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, ES TV’de yayınlanan Hayat Akarken programında Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hilal Köver’in konuğu oldu. Yerel seçimler üzerine değerlendirmelerde bulunan Şanlı, “Küçük yerlerde görev yapmak zor. İstekler bitmiyor. Biz ulaşılabilir bir belediye başkanıyız. Sokakta da görüyor, geliyor, derdini anlatabiliyor. Ama bazı istekler kanun ve yönetmeliklere uygun olmuyor. Yapamayınca da tepki gösteriyorlar. Bunları anlatmakta güçlük çekiyoruz. Anlatabildiğimiz kadar anlatıyoruz. Biz ilk zamanlar altyapı, kanalizasyon gibi konularda atak yaptık. 2019’dan sonra dünyayı etkisi altına alan bir pandemi süreci yaşadık. Sonra insanlarımız sokağa çıkamadı. Devlet vergi toplayamadı. Bize de ödenekler az geldi. İnsanlar olmayınca biz sessiz sedasız bir şey yapamadık. Öyle talihsiz bir süreç yaşadık. Kaynaklar azaldı dolayısıyla o yıllar vatandaşımıza maske dağıtmak, onların hizmetine koşmak dışında herhangi bir şey yapamadık. Daha sonra pandemi bitti tam kendimizi toparlayalım derken bir de deprem denen bir felaket çıktı. Bu da ekonomiyi etkiliyor. Bu dönem talihsiz. Bu şartlar altında da Han’da yeni bir projemiz var. Orada konaklama tesisimiz yok. Altlarına kafeteryalar, sergi salonları, üst tarafında 10 odalı 3’er yataklı bir otel… Eski mimariyle yeni mimariyi birleştirerek Han’ın tarihsel dokusuna uygun bir inşaat yapıyoruz şu anda, projesini verdik” ifadelerini kullandı. 

TAKDİR HEMŞERİLERİMİZİN

Yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıklayan Şanlı, “Ben hemşerilerime söz vermiştim. Yaşam merkezi gibi bir hevesim vardı. Bunları gerçekleştiremedik. Neden? Han’da bir imarın olmamasından. Pazar dedik, sosyal donatılar dedik… Yapmak istediğim şeyleri yapamadık. Yarım olan işler var. Bunları gerçekleştirmek istiyorum. Gerçekleştirseydim şu anda aday olmazdım, genç, başka bir arkadaşımıza devrederdik. Kenara çekilir, ailemizle gezerdik. Önemli olan bende o enerji, o kabiliyet varken hemşerilerime o enerjiden yararlandırayım, Han’a daha güzel hizmetler yapayım diye aday olmayı düşünüyorum tabii. Takdir hemşerilerimizin” şeklinde konuştu. 

PARTİLER ÜSTÜ BİR KİŞİLİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de aday olacağını düşündüğünü söyleyen Şanlı, “Yılmaz Hocamız Eskişehir’i şehir yapan bir kişilik. Partiler üstü bir kişilik. Son zamanlarda bir sürü dedikodular, yaşıyla başıyla… Yaş o kadar önemli değil. Beyin sağlığı iyi olduktan sonra mesele yok. Aklı fikri varsa bu birikimi varsa Yılmaz Büyükerşen başkanımız burada yine aday olmalı. Büyükerşen ismi gerek muhafazakar kesimden karşılık bulan yani sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyuyla burada seçim alınmaz. Eskişehir’de ne kadar siyasal düşünce varsa hocamızı seviyor. Eskişehir’in böyle bir kişiyi sağlıklı olduğu sürece kaybetmesi Eskişehir’in zararına olur. Hocayı kötüleyemiyorlar, hep yaşından vurmaya çalışıyorlar. Bir gün biz de yaşlanacağız. Burada yaşlılarımıza hakaret de etmiş oluyorlar. Bunu söyleyenler de bir gün yaşlanacak. Ben Yılmaz Hocamızın Eskişehir’de bir dönem daha aday olmasını düşünüyorum ve zaten kendisi de aday olacak. Bunu biliyorum” ifadelerini kullandı. 

HOCA’YA BİR SEVGİ VAR

İttifakların değil isimlerin önemli olduğunu vurgulayan Şanlı, “Yerel seçimlerde ittifaklar o kadar da önemli değil. Önemli olan vatandaşın gönlüne girmeniz. Yılmaz Hocamıza AK Parti’den bir sürü kanaat önderleri çalışmıyor mu, çalışıyor. İYİ Parti’den de çalışıyor. Bir tane milletvekili böyle dedi diye hemen oyları hemen oraya atmıyorlar. Eskişehir’de Yılmaz Hocamızın bir sevgisi var. Aday olduğunda da Eskişehir’de 2024’te Büyükşehir Belediye Başkanı olacak” dedi.
Kaynak : Berivan Halis
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Esesli 9 Eylül 2023 17:27

Yok artık 😬

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi