"Doğru adayla seçimi alabiliriz"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç "Doğru adayla seçimi alabiliriz"
A
a

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, ES TV’de yayınlanan Hayat Akarken programında Hilal Köver’in konuğu oldu. Köver’in gündemle alakalı sorularını yanıtlayan Candemir, birçok açıklamada bulundu.

Sütiş Eskişehir

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, “Eskişehir yerelinde herkesin aşağı yukarı uzlaşabileceği bir isim üzerinde ittifak gerçekleşebilir. Yerel siyasette öncelik Eskişehir ve problemleri bunların çözümü olmalı. Ortak uzlaşı sağlanabilir” dedi.

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, ES TV’de yayınlanan Hayat Akarken programında Hilal Köver’in konuğu oldu. Köver’in gündemle alakalı sorularını yanıtlayan Candemir, birçok açıklamada bulundu. Yakın zamanda gerçekleşen kongre sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlandığını aktaran Candemir, “Bu sürecin bu kadar hızlı gelişmesinin nedenlerinden birisi de önümüzdeki yerel seçimler. Bu sürenin öncesinde tüm ilçe il ve kurultayımızı tamamlayıp yerel seçimlere hazır bir şekilde girmek için hızlı biçimde gerçekleştirdik. Aday olmak isteyen arkadaşlarımız yerel seçimlerde görevlerini bıraktılar ve yeni arkadaşlarla devam ediyoruz. İl kongremizi 17 Eylül Pazar günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ ESKİŞEHİR

Yerel seçimlerde ittifaklar konusunda konuşan Candemir, “Biz Eskişehir’de yaşıyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Eskişehirli sayılır kendisi uzun süre Eskişehir’de yaşamıştır. Eskişehir’in problemlerini ve bulunduğu durumu gayet iyi bilmekte. Bizim önceliğimiz şu anda Eskişehir. Bunun için bir değişim gerekiyor. Bir kan değişimi gerekiyor. Genel başkanımızın da daha önce iyi partiye bir çağrısı vardı. Arkadaşlar kabul etmemişlerdi hiç olmazsa yerel seçimde komşu olalım diye çağrı yaptı. Onun devamında gelişen olayları bekliyoruz muhataplarından cevapları. Eskişehir yerelinde herkesin aşağı yukarı uzlaşabileceği bir isim üzerinde ittifak gerçekleşebilir. Dediğim gibi özellikle yerel siyasette öncelik Eskişehir ve problemleri bunların çözümü olmalı. Ortak uzlaşı sağlanabilir. İttifak neden olmasın. Ortak paydamız Eskişehir ve Eskişehir’in geleceği olduğu için konu etrafında herkes birleşmesi gereken bir konu zaten. Eskişehir’in hızlı bir dönüşüme ihtiyacı var. Bunu gerçekleştirebilecek genç enerjik vizyon sahibi arkadaşları bulu çıkartıp kamuoyunun önüne sunmak mecburiyetimiz de var. Biz isimleri dile getirirken Eskişehir’de tanınırlıkları, yaptıkları işler, odalardaki başarılarından vizyonlarından dolayı söylemiştik. Seçim atmosferinin ilerleyen dönemlerinde cumhur ittifakıyla yapacağımız görüşmeler sonucunda mutlaka değerlendirilecek. Uygun görülen isimlere de teklif götürülecek. Bizimki düşünce bazındaydı söylerken. Şu an için biraz erken. İlk önce genel merkezin karar vermesi gerekiyor ondan sonrasında bu çalışmalar hızlanır diye bakıyoruz” dedi.

KÖŞESİNE ÇEKİLMELİ

“Bizim gönlümüzden geçen Yılmaz Hoca’nın artık köşesine çekilmesi ve artık bizlere abilik yapmasıdır” diyen Candemir, “Beklediğimiz ve umduğumuz bu. Kendisi aday olursa da bu saatten sonra çok fazla şeyin fark edeceğini sanmıyorum. Cumhur İttifakı olarak çıkaracağımız doğru adayla bu seçimi alacağımız inanıyoruz. Eskişehir’in birikmiş çok sorunu var bunların bir an önce çözümlenmesi gerekiyor” dedi.

CEVAP BEKLİYORUZ

Türk milliyetçilerinin doğduğu yer MHP’dir eğer bir ittifak olacaksa bunun merkezi MHP ve Devlet Bahçeli’dir. Diğer türlü bir ittifak biz şu anda cumhur ittifakının bir mensubuyuz. Milliyetçiler bir çatı altında toplanmak istiyorsa bu adres MHP’dir. Kendilerini her zaman bekliyoruz. genel başkanın ve başkan yardımcısının son yaptığı komşu olalım çağrısı kurumsal kimlikleriyle birlikte hareket edelim yani bize katılsınlar gibi bir talebimiz yok. Kurumsal kimliklerini koruyarak ortak bir aday üzerinde uzlaşabiliriz mesajı verilmişti. Muhataplarından cevabı bekliyoruz” diye konuştu.

KEŞKE FARKLI TARTIŞILSAYDI

İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in arasında yaşanan tartışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Candemir, “Demek ki genel seçim üzeri yapılan çalışmalarda bir ayrışma meydana gelmiş ya da kırgınlıklar meydana gelmiş. Yoksa genel seçim biteli çok fazla olmadı ve Hoca’nın yaşı çok fazla değişmedi. Aşağı yukarı aynı yaştaydı. Kendine göre bir misyon ortaya koydu ama keşke farklı tartışılsaydı diye düşündüğümüz de olmadı değil” şeklinde konuştu.

KÖY KÖY DOLAŞACAĞIZ

Seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Candemir, “Biz şu anda aslında hızlı bir çalışmanın içine gireceğiz. Çünkü 9 tane ile başkanımızı değiştirdik yeni bir yapılanma sürecine girdik. Köy köy dolaşıp problemleri çözüm yollarını anlatacağız. Ekibimiz uzun süredir çalışıyor. Bunları kamuoyuyla paylaşıp adaylar da belirlendikten sonra tabi ki daha farklı bir çalışma içerisine gireceğiz. Burada önemli olan vatandaşa dokunup kendini ifade edebilmek. Yerel seçimlerdeki hedefimiz Cumhur İttifakı olarak Eskişehir merkezindeki 3 belediyeyi alıp taşra belediyelerinin neredeyse tamamını alabilmek hedefimiz bu oldu. Vatandaş neyi takdir olursa o olur tabi ki” ifadelerini kullandı.

SORUNLAR YUMAĞI HALİNE GELDİ

Candemir, Eskişehir’in çok fazla sorunu olduğunu ifade etti. Candemir, “Özellikle depremden sonra birinci öncelik Eskişehir’i depreme hazırlamak olmalı. İkinci trafik ve otopark problemleri. Üçüncü ise kentsel dönüşüm ve kira fiyatlarının aşağı çekilmesi. Projeler geliştirmek zorundayız. Eskişehir öğrenci kenti. Ama bu ay itibarıyla öğrenciler gelmeye başlayacak. 10 bin lira civarında 1 1 kiralar var. Öğrenci kenti olabilmemiz için onlara rahat bir yaşam sunmamız lazım. Daha uygun fiyatlara indirmemiz gerekiyor. Ya da belediyeler üzerinden yurt imkanı sağlama çalışmaları yapmamız gerekiyor. Bunlar şu anda görülen ana konular. Eskişehir’in sanayinin ticaretin önünde problemler var. Baktığımız zaman sorunlar yumağı haline döndük. Nüfus artışımız azaldı. Bunun gibi birçok konu var. Altyapıyı gözden geçirmeliyiz ve önlemler almalıyız” dedi.

GEÇİM SIKINTISI VAR

Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar hakkında fikri sorulan Candemir, “Elbette ekonomik sıkıntılar var. Son 5 seneye baktığımızda pandemi krizi yaşadık ülke ekonomiye getirdiği yük var. sağlık harcamalarının getirdiği yük var. Tam etkileri atlatalım derken Rusya Ukrayna savaşının da bize ekonomik etkileri oldu. Bunları toparlamaya çalışırken Maraş deremi oldu. Bunun da devlete bir maliyeti oldu. Bunların hepsini üst üste koyduğumuzda bu sıkıntıların yaşanması normal gibi görünüyor. Evet ama bir sıkıntı var ve bunu da çözecek olan Cumhur İttifakı’dır. Toplumun her kesiminde bir geçim sıkıntısı var bunu kabul ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
KEL ALAKA 24 Ağustos 2023 15:04

?????

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi