alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Benim Kedilerim sergisinde son günler

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Benim Kedilerim sergisinde son günler
A
a

Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, şimdilerde sanat yolculuğuna Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergisi ev sahipliği yapıyor. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği “Benim Kedilerim” resim sergisi, 23 Kasım 2017 Perşembe günü sona erecek. Resimleri dünyanın en önemli dergilerinden “The New Yorker” ve “Forbes”de kapak olan, iki resmi ise “UNICEF” tarafından kartpostal olarak yayımlanarak dünyanın her yerine dağıtılan; uluslararası üne sahip sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun en önemli yapıtlarından oluşan özel bir seçki “Benim Kedilerim” adıyla, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde Eskişehirli sanatseverler ile bir araya geldi.


27’si uluslararası, 44’ü ulusal olmak üzere 71 önemli ödülün sahibi olan sanatçının en ünlü kedi resimlerinin bulunduğu serginin Küratörlüğünü sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu yapıyor. Sergide Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun kedi resimlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü sanatçıların kedi söylemi aforizmaları da yer alıyor.


Bu güne kadar yaklaşık 2 bin sanatsever tarafından ziyaret edilen “Benim Kedilerim” resim sergisine, öğrenciler, öğretmenler ve akademisyenler de yoğun ilgi gösterdi. Özellikle gençlerin ve çocukların büyük ilgisini çeken sergiyi ziyaret edenler arasında Emine Emir Şahbaz Bilim Ve Sanat Okulu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi öğrencileri, Gelişim Koleji, Gelişim Koleji, Avukat Şahap Demirel İlköğretim Okulu öğrencileri de bulunuyor.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat