Yenişehir’De Kontrol Altına Alınan Yangın Rüzgarın Etkisiyle Tekrar Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yenişehir’De Kontrol Altına Alınan Yangın Rüzgarın Etkisiyle Tekrar Başladı
A
a

Bilecik’Te Çıkan Orman Yangını Yenişehir İlçesindeki Ormanlık Alana Sıçradı. Ekiplerin Müdahalesiyle Kotnrol Altına Alınan Yangın Rüzgarın Etkisiyle Hayriye Köyü Sınırlarında Tekrar Etkisini Gösterdi.

Sütiş Eskişehir
Bilecik’te çıkan orman yangını Yenişehir ilçesindeki ormanlık alana sıçradı. Ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın rüzgarın etkisiyle Hayriye köyü sınırlarında tekrar etkisini gösterdi.

Yangın, 15.30 sıralarında Yenişehir’in Terziler köyü mevkiindeki ormanlık alana sıçradı. 200 personel, AFAD’a bağlı ekipler ve 28 itfaiye aracı, 20 iş makinesi, 5 yangın söndürme helikopteri ve köylüler yangını köye sıçramadan kontrol altına almayı başardı. Fakat akşam saatlerinde Bilecik mevkiinde etkisini gösteren rüzgar, alevleri tekrar Yenişehir’e bağlı Hayriye köyü sınırına taşıdı. Çok sayıda ekip yangını tekrar kontrol altına almak için seferber oluyor.
Terziler Köyü Muhtarı Rıza Aslan "Ekiplerle beraber çok şükür yangın köye sıçramadan kontrol altına alındı. Helikopterler ve itfaiye ekipleri bu bölgede çok çalıştı. Yangının köye sıçramasını engellediler. Köylülerimiz de canla başla ekiplere destek oldu. Allah beterinden korusun." ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi