Vatandaş "Hayır" Dedi, Son Sözü Dsi Söyleyecek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vatandaş "Hayır" Dedi, Son Sözü Dsi Söyleyecek
A
a

Bilecik’İn Pazaryeri İlçesinde Devlet Su İşleri (Dsi) Tarafından Yapılacak Olan Arazi Toplulaştırması Kurum Yetkililerince Yapılan Bilgilendirme Toplantıları Sona Ererken, Vatandaşlar İlçede Ve Köylerde Arazi Toplulaştırma Çalışmasına "Hayır" Dedi.

Sütiş Eskişehir
Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılacak olan arazi toplulaştırması kurum yetkililerince yapılan bilgilendirme toplantıları sona ererken, vatandaşlar ilçede ve köylerde arazi toplulaştırma çalışmasına "Hayır" dedi.
DSİ yetkileri ilçede 4 mahalle ve 12 köyde yapılacak arazi toplulaştırması hakkında bilgilendirme toplantılarına devam ederken, Pazaryeri Kültür Merkezinde bu sefer ilçe merkezindeki vatandaşları ve çiftçilere konu hakkında bilgiler verip vatandaşın sorularını yanıtladı. 165 vatandaşın katıldığı toplantıda herkesten "ilçemizde arazi toplulaştırması istemiyoruz" yanıtı alan mahalle muhtarlarının da DSİ 3. Şube Müdürlüğü yetkililerine dilekçe ile başvuru yapıp toplulaştırmaya karşı çıkması üzerine toplantı sona erdi.
DSİ yetkileri vatandaşların itiraz dilekçelerini tutanakla kabul ederken dilekçeleri Bakanlığa ileteceklerini belirtti.
Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Pazaryeri ilçe merkezinde 4 mahalle ve 12 köyde yapılacak arazi toplulaştırması yapılan itirazlar nedeniyle nasıl bir yol alacağı ise bazı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi