Teröristlerin işine yarıyor

Eskişehir’de polis ekiplerince başlatılan çalışmalar sonucunda çekici ve dorsesinde 4 milyon dal bandrolsüz sarılmış sigara olduğu belirlenen şahıs adli mercilere sevk edildi

17 Ağustos 2023 07:42
A
a
Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de polis ekiplerince başlatılan çalışmalar sonucunda çekici ve dorsesinde 4 milyon dal bandrolsüz sarılmış sigara olduğu belirlenen şahıs adli mercilere sevk edildi. Emniyet mensuplarını tebrik ederiz. Kendilerine verilen görevi gayet güzel yerine getirmişler. Ancak keşke polisimiz kaçak sigarayla uğraşmak zorunda kalmasaydı da bütün gücünü silah kaçakçılarına, göçmen kaçakçılarına, organ mafyasına veya ihale mafyasına verseydi.
Hükûmet parasızlıktan her şeye zam yapıyor. Sigara da bu zamlardan fazlasıyla nasibini alıyor. Şimdi kimse “Efendimiz, biz kullarının sağlığını düşündüğü için sigaradan caydırmak istiyor. Zamlar aslında bu yüzden” demesin. Peki domatese niye zam yapılıyor o zaman? Sivilce yapmasın diye mi? Ete niye zam yapılıyor; kolesterolümüz düşsün diye mi?
Şimdi Eskişehir Polisinin başarısına geri dönelim…
Polis 4 milyon adet sigara ele geçirmiş. Bunlar ele geçirilenler. Demek yüzlerce milyon adet kaçak sigara piyasada dönüp duruyor. Söz konusu kaçak sigara piyasası, hükûmetin sigaraya aşırı zam yapmasından kaynaklanıyor. Bu durumdan da yasa dışı organizasyonlar faydalanıyor.
Şimdi kamyonun şoförü de tutuklanmış. Bu kişi elbette suçlu ve cezasını da çekmeli. Ancak bu organize suç şebekesi içindeki en küçük adamın şoför olduğu da açık. Bu tip sigara kaçakçılıklarını takip edin, arkasından mutlaka PKK terör örgütü çıkar. En iyi ihtimalle de mafya çıkar.
Hükûmet o kadar yanlış bir şey yapıyor ki hem toplayacağı vergileri toplayamıyor hem de mafya ve terörist örgütlerin para kazanmasına yol açıyor. Hükûmeti sigara ve alkole yapılan aşırı vergileri geri çekmeye davet ediyoruz. Böylece teröristlere de ağır bir darbe indirilmiş olacaktır.
 

Ormancıların büyük başarısı

Alpu’da çıkan orman yangını, 18 saatlik olağanüstü çabalar sayesinde kontrol altına alındı. Öncelikle Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerini tebrik ederiz. Ayrıca Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar ve Kütahya’dan gelen ekiplere de çok teşekkür ederiz; elleri dert görmesin.
Orman yangının yıldırım düşmesi neticesinde başladığı düşünülüyor. Ancak aylardır süren kuraklık, yangının yayılmasının en önemli nedeni. Ağaçlar, çalı çırpılar hepsi kurudu ve küçük bir kıvılcım bile büyük yangınlara neden olabiliyor.
Bu arada yangına 14 arazöz, 7 su tankeri, 3 itfaiye, 3 iş makinesi, 5 helikopter, 1 uçak ve 100’ün üzerinde personelle müdahale edildiğini belirtelim.
Demek ki ve özellikle havadan müdahale eksiksiz yapıldığı zaman yangınlar büyümeden önlenebiliyormuş.
Bu arada ormanlık alana giriş – çıkışların yasaklandığını, piknik alanlarında ise ateş yakılmasının ayrıca yasak olduğunu hatırlatalım. Vatandaş olarak kurallara harfiyyen uyalım ki, büyük yangın felaketleriyle karşılaşmayalım.
 
 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Es-es sevdalısı 18 Ağustos 2023 00:42

Yazılarına bakıyorum hiç yorum yok, ben yorum yazıyorum yayinlamiyorsun. Anlam veremedim, yorum bölümünü o zaman kapatın

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat