Sıktı bu ittifak muhabbeti

Hangi haber kanalını açsak, hangi gazete sayfasını çevirsek İYİ Parti - CHP arasındaki ilişkileri, ittifakın yeniden kurulup kurulmayacağının yorumlarını görüyoruz.

21 Eylül 2023 09:13
A
a
Sütiş Eskişehir

Hangi haber kanalını açsak, hangi gazete sayfasını çevirsek İYİ Parti - CHP arasındaki ilişkileri, ittifakın yeniden kurulup kurulmayacağının yorumlarını görüyoruz.

Tek Adam rejimi - maalesef - Türkiye'ye ikiye bölünmüşlüğü ve kamplaşmayı getirdi. Bu sistemden vatana - millete hayır değil, daha çok kavga ve gürültü geliyor. Bu sistemi kırabilmek için bütün partilerin tek başlarına seçimlere girmesi bence çok önemli.
Elbette İYİ Parti'nin tek başına seçime girme kararını eleştirenler de olacaktır. Siyasette bütün fikirler kıymetlidir. Her fikre saygı duymamız gerekiyor. Tıpkı İYİ Parti'nin aldığı karara saygı duyulması gerektiği gibi.
CHP'lileri gereksiz bir telaş içerisinde görüyorum. Eğer ki kendilerine güveniyorlarsa, İYİ Parti'nin şişirilmiş bir balon olduğunu düşünüyor ve seçimlerde bu partiye giden oyları alacaklarını düşünüyorlarsa, zaten mesele yok demektir. Tek başlarına seçime girerler ve seçimleri kazanırlar.Yok İYİ Parti olmadan seçim kazanamayacaklarını düşünüyorlarsa, bu kez de eski müttefiklerinin kapısını çalmaları ve "Haydi birlikte yönetelim" demeleri gerekiyor.
Dolayısıyla CHP'lilerin son zamanlarda yaptığı çıkış ve açıklamaların seçmeni çok sıktığını görüyorum. Seçmen bu işlerle ilgilenmiyor. "Aranızda anlaşın, karşıma öyle gelin" diyor Türk seçmeni.
Öte yandan İYİ Partililerin de son zamanlarda yaptığı açıklama ve demeçlerin seçmene itici geldiğini görüyorum. Mesela Meral Akşener son zamanlarda çok fazla eski defterleri karıştırıyor. 2023 seçimlerinde kimin kime ne dediği, kimin arkalarından iş çevirdiği seçmenin çok umurunda değil.

Seçmene yeni bir hikaye sunmanız lazım.
Bu hâliyle CHP de İYİ Parti de seçmene yeni bir umut sunamıyor. 
Artık eski defterleri karıştırmanın lüzumu yok. Çünkü karar verici olan Türk seçmeni bu işlerden yavaş yavaş bıkmaya başladı. Bizden hatırlatması...

Ulu Cami listeye alındı 

Selçuklu döneminden günümüze ulaşan ve Anadolu’ndaki ahşap direkli ve ahşap tavanlı camilerinin en önemli temsilcilerinden olan Sivrihisar’daki Ulu Cami, UNESCO tarafından "Dünya Mirası" ilan edildi ve kalıcı listeye girdi. Bu arada komşumuz Afyonkarahisar'daki Ulu Cami de aynı listeye alındı. Öncelikle Kültür Bakanlığı yetkililerini bu camileri listeye sokturduğu için tebrik edelim.
Ülkemizin hemen her köşesinden tarih fışkırıyor. Bunların kıymetini bilmek lazım. UNESCO Dünya Mirası Listesine girmek çok önemli bir şey. Tarihimizle ne kadar gurur duysak az.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi