Seçim Ateşli olacak

İyiden iyiye seçim atmosferine girdik. Cumhuriyet Halka Partisi’nde Tepebaşı İlçe Başkanlığına yeniden Atilay Dalgıç seçildi. Seçimlere tek aday olarak giren Dalgıç’ı tebrik ederiz

15 Ağustos 2023 08:06
A
a
Sütiş Eskişehir
İyiden iyiye seçim atmosferine girdik. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Tepebaşı İlçe Başkanlığına yeniden Atilay Dalgıç seçildi. Seçimlere tek aday olarak giren Dalgıç’ı tebrik ederiz. Tepebaşı İlçe seçimleri CHP İl Başkanlığı üzerinde de önemli etki yaratacaktır. Bu arada hafta sonunda MHP’de de iki önemli ilçenin başkanları belli oldu. Aslen Emirdağlı olan İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in katıldığı kongrelerde Odunpazarı İlçe Başkanı Okan Ekşi oldu. Tepebaşı İlçe Başkanı da Faruk Duman oldu. Bu arada MHP’li Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, yeniden aday olacağını açıkladı.
Bu arada Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan, meslektaşım Meltem Karakaş’a Eskişehir’de bütün seçim bölgelerinde yarışa katılacaklarını duyurdu. Özellikle de İYİ Parti’ye oy vermeyi düşünmediklerinin altını çizdi.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da kendi logolarıyla bütün Türkiye’de seçime gireceklerini söyledi.
Bu arada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından İYİ Parti’ye “Cumhur İttifakına katıl” çağrısında bulunuldu. Tabii İYİ Parti daha önce verdiği cevaplara benzer bir cevapla bu kapıyı kapattığını belirtti.
Bütün bunlar hem ülke olarak hem de Eskişehir olarak yerel seçimlerin etkisine iyiden iyiye kapıldığımızı gösteriyor. Türkiye Şubat depreminin de etkisiyle son derece sönük bir genel seçim geçirdi. Ancak eldeki bütün veriler bu yerel seçimlerin de bir o kadar ateşli geçeceğini gösteriyor.
 

Hatay Türk’tür!

Gün geçmiyor ki Türk düşmanı bir cemaat mensubu aziz milletimize nefret kusmasın.
Son olarak kafasına takke takarak sözde din adamı olan bir zibidi çıktı ve Hatay’ın Türk şehri olmadığını söyledi. Öncelikle şunu belirtelim. Türkiye Cumhuriyeti’ni vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür. Bu durum, aynı aziz vatandaşlarımızın Kürt veya Arap etnik kökenlerinin inkâr edildiği anlamına gelmez. Mesela Almanya’da yaşayan herkes – etnik kimliği ne olursa olsun – Cermen kabul edilir. Fransızlar kendilerine “Fransız” derler. “Fransalı” gibi bir acayiplikle konuşmazlar.
Bilindiği gibi daha önce de kafasına şebek maymunlarının taktığı gibi kırmızı fes geçiren bir zibidi, “Keşke Yunanlılar kazansaydı” ifadelerinde bulunmuştu. Ancak bu şahıs mahkemelere verilecek yerde, devletin ricali tarafından hasta ziyaretlerine muhatap olmuştu.
PKK’lı teröristlerle FETÖ benzeri cemaat teröristleri arasındaki ortak nokta, hepsinin Türk kelimesinden nefret ediyor olmalarıdır. Bazılarının nasıl olup da açılım ortağı olduklarına şaşırmamak lazım…
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi