Muhalefet “Pişti” yapar

İYİ Parti’nin CHP ile ittifak yapmadan ve tek başına seçimlere girme ihtimali gittikçe kuvvetleniyor. Elbette bu durum Eskişehir’de AK Parti’nin iştahını kabartacaktır. Ancak yine de Eskişehir’de yüzde 55,5’e 45,5’lik bir farkın muhalefetten yana olduğunu unutmamak lazım. Yüzde 11’lik farkı ancak siyasetin “S”sini bilmeyenler küçümseyebilir.

9 Ağustos 2023 09:14
A
a
Sütiş Eskişehir
İYİ Parti’nin CHP ile ittifak yapmadan ve tek başına seçimlere girme ihtimali gittikçe kuvvetleniyor. Elbette bu durum Eskişehir’de AK Parti’nin iştahını kabartacaktır. Ancak yine de Eskişehir’de yüzde 55,5’e 45,5’lik bir farkın muhalefetten yana olduğunu unutmamak lazım. Yüzde 11’lik farkı ancak siyasetin “S”sini bilmeyenler küçümseyebilir.
Öte yandan güçlü bir aday çıkartıp, erkenden kolları sıvayan bir AK Parti de muhalefeti zorlayacaktır. Ben AK Partililerin yerinde olsam siyasetin dışından gelen, ancak Eskişehir’de çok sevilen bir aday açıklar, İYİ Parti ve CHP’nin ayrı ayrı seçimlere girmesi için dua ederdim.
Öte yandan her şey kendileri açısından yolunda gitse bile işleri hiç kolay değil. Çünkü AK Parti son 10 senedir Eskişehir’e doğru dürüst bir yatırım yapmadı. Son 5 senedir ise çivi bile çakmadı.
Diyelim ki bir AK Partili çıktı ve “Bu CeHaPe zihniyetli belediyeeee, hangi tesisi son 5 senede Eskişehir’e kazandırdı?” dedi…
İşte AK Partililer bunu dedikleri anda karşılarındaki muhalefetin “Pişti” yapmasını engelleyemezler. Muhalefet, “Siz Eskişehir’e yol mu yaptınız? Şu 30 kilometrelik Alpu Yolunu kazma bile vuramadınız” derse ne olacak? Kızılinler’den, Çevre Yolu’ndan veya Seyitgazi Yolu’ndan bahsetmiyorum bile.
Nitekim ortada 45 gündür Eskişehir’e bir vali bile atamayı beceremeyen bir yapıyla karşı karşıyayız. Bu AK Parti mi belediyeleri az icraat yapmakla eleştirecek?
 
Fakirlik iliklerimize işliyor
Eskişehir’de sürekli artan kira fiyatları, sözleşmesi devam eden kiracıları da etkiledi. Mevcut kiralarındaki fahiş artışları karşılayamayan kiracılar çareyi yanlarına ev arkadaşı aramakta buldu…
Bu satırlar Eskişehir’deki bütün haber sitelerinde yer aldı. Maalesef ülkede hızla artan ekonomik kriz, insanları yaşamak için türlü önlemler almaya itiyor. Birbirini tanımasalar da iki bekar kişinin aynı evde yaşaması nispeten daha az sıkıntı. Ancak ailelerin bile aynı eve çıkmaya başladığını görüyoruz.
Açık konuşmak gerekirse, birileri saraylarda yaşasın diye, küçük bir eve bile iki aile sığışıyoruz. Fakirlik giderek iliklerimize işliyor. Kendi memleketimizde mülteciler gibi sığıntı yaşıyoruz.
 
Tebrikler Mete Gazoz
Aslında Türklerin milli sporu olması gereken okçulukta Türkiye’nin tek altın olimpiyat madalyasının sahibi olan Mete Gazoz, bizleri dünya şampiyonasında da gururlandırdı. Eve altın madalyayla dönen Mete Gazoz’u çok seviyoruz. Şu felaket dolu günlerde yüzümüzü güldürmeyi başaran ender isimlerdin biri. Tabii bu arada eski bir milli okçu olan babası Metin Gazoz’u da böyle kıymetli bir sporcuyu yetiştirdiği için tebrik ederiz. Demek ki iyi yetiştirildiği takdirde Türkler de dünya şampiyonları çıkartabiliyormuş.
 
Erkin Koray aramızdan ayrıldı
Moralimiz bozuk olduğu için mi bütün haberler ağır geliyor? Yoksa gerçekten bütün güzel insanlar bir bir aramızdan mı ayrılıyor? Son olarak Türk müziğinin ağır toplarından olan Erkin Koray da aramızdan ayrıldı. 1970’lerin Anadolu – Rock furyasının en iyi örneklerinden biri olan Erkin Koray hem sanatta hem de kişiliğinde çizgisini hiç bozmadı. Geriye güzel bir isim ve birbirinden değerli pek çok sanat eseri bıraktı. Teşekkürler Erkin Koray, seni hiç unutmayacağız…
 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi