Memura "Köküne" kadar

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 7'inci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’nde 2024 yılı için yüzde 15 + 10, 2025 yılı için yüzde 6 + 5 zam kararı verdi.

2 Eylül 2023 09:08
A
a
Sütiş Eskişehir
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 7'inci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi’nde 2024 yılı için yüzde 15 + 10, 2025 yılı için yüzde 6 + 5 zam kararı verdi.
Öncelikle "Hakem Kurulu"ndan başlayalım. Ortada hakem kurulu filan yok. Hakem demek tarafsız ve adil bir yönetim demektir. Düşünün ki Eskişehirspor'la Fenerbahçe maç yapıyor ve maçın hakemi Fenerbahçe Başkanı... Bizim Hakem Kurulumuzun 11 üyesinin 7'si sevgili Hükûmetimiz tarafından atanıyor. Kalan 4 üyenin de yalnızca biri Kamu-Sen ve KESK'ten geliyor. 'Sendikacı' denilenlerin ikiside Memur-Sen temsilcisi...
Bu arada memuru temsil eden Memur-Sen'e de sendika demek için, hepten saftirik bir kişi olmak lazım. Memur - Sen için "Sarı Sendika" tanımlaması bile yetersiz kalıyor.
Son olarak yüzde 15 + 10'luk zam da ayrı bir yalan. Hiçbir memur maaşını yüzde 15 artırarak hesap yapmasın. Çünkü bu zamlar maaşlara değil, maaşın köküne yapılacak. Hani hatırlarsınız; 7 bin 500 liralık emekli maaşı yüzde 25 zamlanarak 7 bin 500 lira olmuştu. Bizler de "Bu nasıl zam kardeşim?" dediğimiz zaman asrın hükûmetimiz, "Biz zammı memur maaşının köküne yaptık" demişlerdi. İşte şimdi de memurumuz maaş zammını köküne alacak.
Ne kadar komik bir memlekette yaşıyoruz öyle değil mi?
Asrın Liderimizin uygun gördüğü maaş zammını, asrın liderimizin belirlediği sendikacılar beğenmiyormuş gibi yapıyor ve asrın liderimiz tarafından belirlenen hakem heyeti son noktayı koyuyor.
Üstelik yapılan zam da maaşa değil, köküne yapılıyor.
İşte size köküne kadar tek adam rejimi. Hayır beğenmediyseniz endişe etmeyin. Hükümetimiz yakında daha da kökler...

Adalet bu toprakları terk etti 

Baro Başkanı Mustafa Elagöz, yeni adli yılın açılışı nedeniyle Vilayet Meydanı'nda bir açıklama yaptı. Mustafa Elagöz geçen sene de bir açılış konuşması yapmıştı. Geçen sene moralsiz ve karamsar olan Mustafa Elagöz'ü bu sene daha moralsiz ve daha karamsar gördüm.
Bunun sebebinin ülkemizde adaletin her geçen sene daha da kötü bir noktaya gidiyor olması. Hepimiz biliyoruz ki bu ülkede 'Parası olan' istediğini alırken, garibanın tepesine cehennem zebanileri gibi çökülüyor.
Hepimiz biliyoruz ki iktidar sahipleri Hazreti Ömer'in adaletini yerin yedi kat dibine gömdüler ve Ebu Leheb'in zalimliğine sarıldılar.
"Mevcut siyasi iklim devam ettiği müddetçe Türk yargısının yeniden güçlenmesini beklemek ve umut dolu bir adli yıl açılışı yapmak mümkün görünmemektedir” diyen Mustafa Elagöz'ün umutsuzluğunu paylaşıyoruz. Çünkü umut ve adalet bu toprakları çoktan terk etti.

TEİ gazı kökledi 

Kentimizin gururu olan TUSAŞ Motor Sanayi (TEI), yeni nesil jet motorunun ilk dönen parçalarını TEKNOFEST'te sergiledi.
TEİ uzun süredir 27 Kilo Newton gücünde bir jet motoru üretmeyi planlıyor. İşte bu motorun yıl sonuna kadar tamamlanması ve anahtarı çevirip, ilk motor sesinin duyulması isteniyor.
Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TEİ Genel Müdürü Mahmut Akşit, işin zor kısmını bitirdiklerini, motorun döner aksamının yanı sıra, dış kabuk ve diğer parçalarının üretiminde de ciddi yol aldıklarını belirtti.
Bilindiği gibi TEİ daha önceleri pek çok insansız hava aracının motorunu üretmiş, hatta 1.400 beygir gücünde (hiç fena değil) bir helikopter motoru da üretmişti. Şimdi jet motoru üreterek çıtayı yükselten TEİ'yi tebrik ederiz. Onlarla gurur duyuyoruz.


 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Kosova 2 Eylül 2023 11:04

Memurlar sizin yerinize geçip evinde kahvaltısını yapıp işine gelmek isteyen çok kişi var beğenmezseniz gidin fabrikalarda çalışan

1 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi