Kılıçdaroğlu sonunda öğrenmiş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye genelinde anketler yaptırdıklarını, mevcut 11 büyükşehir belediye başkanının halktan büyük destek aldığını gördüklerini belirtmiş. Dolayısıyla “Mevcut adaylarla yola devam” mesajı vermiş.

30 Ağustos 2023 09:13
A
a
Sütiş Eskişehir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye genelinde anketler yaptırdıklarını, mevcut 11 büyükşehir belediye başkanının halktan büyük destek aldığını gördüklerini belirtmiş. Dolayısıyla “Mevcut adaylarla yola devam” mesajı vermiş.
Öncelikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tebrik ediyorum. Daha 3 ay önce “Anketlere bakalım ve kazanacak isim kimse, Millet İttifakı olarak onu aday yapalım” diyenlere ağzından köpükler saçarak bağırıp - çağırıyor ve “Anketlere bakarak aday mı belirlenirmiş?” diye yeri göğü inletiyordu. Ama şimdi CHP örgütünün gazını almak için anketlere bakarak aday belirliyor. Demek 13’ün seçim hezimeti, kendisine bir şeyler öğretmiş…

Politikacı sözünü tartmalı 

AK Parti’nin Bilecikli Milletvekili Fatih Dönmez, yerel seçimlere en iyi adaylarla gireceklerini belirtmiş. Büyükşehir Belediyesi’nde vizyon eksikliği olduğunu savunan Dönmez, “Sürekli ardı ardına başkan seçilen belediye başkanlarımızın da “Bu iş zaten yürüyor dolayısıyla kendimizi çok fazla zorlamaya gerek yok, bir taahhütte de bulunmamıza gerek yok” şeklinde bir yaklaşımı var” ifadelerinde bulunmuş.
Şimdi ben pekâlâ bu cümleyi alıp, Recep Tayyip Erdoğan’a laf sokuluyor diye yorumlayabilirim. Zira kendisi 22 senedir memleketi tek adam olarak yönetmiyor mu? Tabii ki Sayın Dönmez’in Tayyip Erdoğan’a laf sokmayı aklından bile geçirmediğini hepimiz biliyoruz. Ama söz de ağızdan çıkmış bir kere…
“Kemâlin gümüş ise, sükûtun altın” demiş atalarımız. Politikacılar “Acemi” yerine konulmak istemiyorlarsa, ağızlarından çıkar cümleleri önceden tartmaları gerekir.

Eskişehir’e az bilet 

Eskişehirli futbolseverler nefesimizi tuttuk ve Ermenistan maçını sabırsızlıkla bekliyoruz. Maçı Eskişehir’de oynatan Futbol Federasyonuna ayrıca teşekkür ederiz. Gerçekten de Eskişehirspor taraftarı çok etkili ve yaptığı tezahüratlarla giden maçı geri çevirme potansiyeli var. Ancak ve maalesef bu maçta da daha önceki maçlarda olduğu gibi Eskişehir taraftarına yeterli bilet ayrılmadı.  Siz eğer ki, “Maç Eskişehir’de oynansın ki, taraftar maça ağırlığını koysun” diyorsanız, bırakın biletleri Eskişehirliler alsın. Ancak daha önceki maçlarda olduğu gibi şehir dışından gelen sponsorlu taraftarlar tribünleri dolduracaksa iş değişir. O zaman maçın Eskişehir’de oynanmasının da bir anlamı kalmaz.
Futbol federasyonuna selam gönderiyoruz, maç Eskişehir’de oynanacaksa, bırakın seyirci de Eskişehirli olsun…

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi