İYİ Parti seçim çalışmalarına başladı

CHP ile ortak seçime gitme ihtimali giderek azalan İYİ Parti’de Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri hariç, kalan 12 ilçede belediye başkan adaylarının belirlenme çalışmaları başladı. Seçimlere şunun şurasında 7 ay süre kaldı. Bu süre içerisinde partilerin adaylarını belirlemesi ve en azından aday adaylarının çalışmalarına başlaması lazım.

10 Ağustos 2023 09:05
A
a
Sütiş Eskişehir
CHP ile ortak seçime gitme ihtimali giderek azalan İYİ Parti’de Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri hariç, kalan 12 ilçede belediye başkan adaylarının belirlenme çalışmaları başladı. Seçimlere şunun şurasında 7 ay süre kaldı. Bu süre içerisinde partilerin adaylarını belirlemesi ve en azından aday adaylarının çalışmalarına başlaması lazım. Eskişehir’in üç büyük partisi için ortada bazı aday adayları elbette var. Ancak kırsal ilçeler söz konusu olduğu zaman siyasetin üzerine ölü toprağı serpildiğini söyleyebiliriz.
Burada ilk silkinen partinin İYİ Parti olduğunu görüyoruz. İl Başkanı Emine Edizgil’in talimatıyla ilçe teşkilatlarına haber gönderildi ve aday adayları ortaya çıkmaya başladı.
Bana kalırsa İYİ Parti’de çok değil, ağustos ayının sonunda veya eylül ayının başında 12 kırsal ilçenin belediye başkan adayları belli olacaktır.
 
Milletvekilleri o defteri kapatmış
Geçenlerde İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’yla sohbet etme imkanı buldum. Bilindiği gibi İY Parti’nin TBMM’de 44 milletvekili bulunuyor. Küçük bir ilkokul sınıfı kadar yani. Bunun güzel tarafı milletvekillerinin birbirini çok iyi tanıyor olmaları. Nebi Hatipoğlu’nun son zamanlarda bu 44 kişilik milletvekili grubu içerisinde çok popüler olduğunu duyuyoruz. Hatta Sayın Hatipoğlu da CHP ile ittifak fikrine karşı söylediği sözlerden dolayı diğer milletvekillerinden sürekli tebrik aldığını belirtiyor.
Bu işin Eskişehirlileri ilgilendiren ve biraz da magazinel olan kısmı.
Ancak işin Türk siyasetine damga vuracak bir kısmı daha bulunuyor. O da Sayın Hatipoğlu’nun İYİ Partili milletvekillerinin tamamının CHP ile ittifak yapılmasına karşı olduğunu belirtmesi. Anlaşıldığı kadarıyla İYİ Parti kanadı çoktan CHP defterini kapatmış.
 
Taraftar karalar bağladı
Eskişehirspor’un evvelki gün satışına başlanan yeni sezon formalarından ilk 24 saatte 1.000 adet satıldı. Amatör bir takımın bu kadar taraftarı var mıdır? Hiç zannetmiyorum. Muhtemelen bu kadar taraftarı olan bir amatör takım dünyada da yoktur.
Şimdi altı farklı formanın satışa sunulduğunu görüyoruz. Bunların içerisinde düz siyah olan benim favorim. Çünkü Eskişehirspor olarak hiç hak etmediğimiz bir yerdeyiz ve bunun matemini tutuyoruz. Dolayısıyla düz siyah forma, biraz da biz taraftarların ruh hâlini yansıtması açısından çok isabetli olmuş.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sadık 10 Ağustos 2023 10:07

İyi Parti'nin şu anki yönetimi resmen iyi parti içine sızmış TRUVA gibisiniz

2 0 Cevap Yaz
Sadık 10 Ağustos 2023 09:51

Atanmışlar ve tepeden inmeler yüzünden iyi parti Eskişehirde bitmiştir bunu bir kenara yazın seçimde görüşmek üzere

2 0 Cevap Yaz
bekir yıldırım 10 Ağustos 2023 09:40

siyaset iş adamlığına benzemez, iyi partiyide yakacak.

2 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi