Hayvanlardan utanın!

Odunpazarı Belediyesi, Hayvan Bakımevinin kapatma kararını basınla paylaştı ve vatandaşlardan yardım istedi.

23 Eylül 2023 09:03
A
a
Sütiş Eskişehir

Odunpazarı Belediyesi, Hayvan Bakımevinin kapatma kararını basınla paylaştı ve vatandaşlardan yardım istedi.
Şimdi mesele şudur; Odunpazarı Belediyesi’nin gayet güzel işleyen Hayvan Barınağı, Tarım Bakanlığının bir arazisi üzerinde bulunuyor. 2 – 3 dekarlık bu arazide yetişmiş çam ağaçları ve birkaç tesis binası var. Yani Tarım Bakanlığı Odunpazarı Belediyesi’ne ait bu tesisleri boşaltıp da o alanda ürün filan yetiştiremez.Özetlemek gerekirse Bakanlık, Hayvan Barınağının boşaltılmasından beş kuruşluk çıkar elde edemez. Yapmış oldukları bu kaprisin tek bir açıklaması olabilir, o da “CeHaPe’li Belediyeye iş yaptırmayalım” mantığıdır.
İşte o Tarım Bakanlığı, Odunpazarı Belediyesi’ne “Almanya’dan oğlum geldi, çık evimden” diye baskı yapıyor. 
Bakanlığa sormak lazım; Odunpazarı Belediyesi’ni hayvan barınağından çıkartıp da, o tesislerin turşusunu mu kuracaksınız?
Normalde AK Partililerin muhalefete iş yaptırmamasına ilişkin bir tutumu olsa, bunu sıradan kabul eder, haber bile yapmayız. Ama öyle bir durum var ki ortada, zavallı sokak hayvanları bedel ödeyecek.
CHP – AK Parti kavgası vatandaşı çok ilgilendirmiyor. Ancak zavallı dört ayaklı dostlarımıza bedel ödetilmesi hepimizin canını yakıyor.
Bu arada Odunpazarı Belediyesi, Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakımevi'nin kapatılma kararı sonrası hayvanseverlere 'sahiplenme' çağrısında da bulundu. Belediye yetkilileri, “Ülkemizdeki tüm hayvan severlerden bakım evimizdeki düşkün, hasta, yaşlı 91 adet köpek ve 71 adet kediyi sahiplenmelerini; kamu ya da özel bakım evlerinden 60 adet yasaklı ırk köpeğin barındırılması için acil yardım istiyoruz” ifadelerinde bulundular.
Şimdi yetkililere soruyoruz; muhalefet ile aranızdaki husumetten dolayı, zavallı sokak hayvanlarına yaptıklarınızdan dolayı hiç mi utanmıyorsunuz?

Beylikova örnek olsun 

Ülke genelinde pek çok tarım arazisinin boş bırakıldığını biliyoruz. Halbuki saksı kadar toprağı boş bırakmamamız lazım. Bu konuda Tarım Bakanlığı kadar belediyelere de iş düşüyor.  Neyse ki işini iyi yapan belediyelerimiz var. Beylikova Belediyesi gibi.
Belediye’den yapılan açıklamaya göre 4 bin dekar arazi tarıma kazandırılmış durumda. Son olarak Belediye Başkanı Özkan Alp’in çiftçiye bereketli hasatlar dilediğini de kaydedelim.
Şimdi pandemi sürecinde anladık ki gıda kadar stratejik bir ürün yokmuş. İnsanlar petrol olmadan veya çelik olmadan da yaşayabiliyor, Ama gıda olmadan yaşayamıyorlar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Salih keskin 23 Eylül 2023 16:12

Petrol olmadan tarlaları öküz koşup kara sabanlamı ekip biçeceksin bu günün dünyasında hiç bir şeyi değerinin yerine koyamazsınız.Artık herrrrr şeyyyy birbirine entengre oldu.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi