Hatipoğlu ilgi odağı

İYİ Parti’nin Kocatepe’de düzenlediği Zafer buluşması – beklendiği gibi – Türkiye’nin gündemine oturdu. Meral Akşener son 2 haftadır gazetecilerin sorularına cevap vermeyerek ve 26 Ağustos’u işaret ederek, ilgiyi ustaca kendisinin ve partisinin üzerine çekmeyi başardı. 

29 Ağustos 2023 09:06
A
a
Sütiş Eskişehir
İYİ Parti’nin Kocatepe’de düzenlediği Zafer buluşması – beklendiği gibi – Türkiye’nin gündemine oturdu.
Meral Akşener son 2 haftadır gazetecilerin sorularına cevap vermeyerek ve 26 Ağustos’u işaret ederek, ilgiyi ustaca kendisinin ve partisinin üzerine çekmeyi başardı. 
Türkiye’nin her yerinden 12 binden fazla İYİ Partili Kocatepe’ye akın etti. Elbette Afyon ve civar illerin katılımcıları, Edirne gibi Hakkari gibi illere göre daha fazlaydı. Nitekim sadece Eskişehir’den 10 otobüs ve 20 civarında özel araçla İYİ Partililer Akşener’in konuşmasını dinlemek üzere harekete geçti.

Akşener’in konuşmasını değerlendirmeyeceğim. Hem tarafsız olamam hem de bu konuda zaten çok değerlendirme yapıldı. Ancak konu başlıklarını hatırlatabilirim.
Meral Akşener belli ki Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki karar alıcılara çok kızmış. Konuşmasına iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek başlayan Akşener, daha baştan AK Parti – İYİ Parti yakınlaşmasının olma ihtimalinin olmadığını göstermiş oldu. Daha sonra 2023 seçimlerini değerlendiren Akşener, bu seçimleri rahatlıkla kazanabileceklerini ancak toplumun gönlünde yeri olmayan bir adayla yola çıkıldığı için kaybedildiğini ileri sürdü. Akşener yerel seçimlere tek başlarına gireceklerini de vurguladı.
Bu açıklamaların İYİ Partililer tarafından sevinçle karşılandığını görüyorum. İYİ Partililer kaybetmek panasına seçimlere tek başına girmek istiyor ve Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’ye güvenmiyor.

Biz gelelim Kocatepe Buluşmasına.
Belli ki İYİ Partililer MHP’nin Tekir Yaylası’ndakine benzeyen gelenekselleşmiş bir organizasyona başlamak niyetindeler. Ancak organizasyonda ciddi akzaklıklar olduğunu da belirtelim.
2 seyyar mutfak, 12 bin İYİ Partili’nin ihtiyaçlarını karşılayamadı. Otopark sorunu had safhadaydı. Alt tarafı toplam 4 seyyar tuvaletin sadece kadınların ihtiyaçlarını bile karşılaması imkansızdı.
Yine de İYİ Partililer türküler söyleyerek ve halaylar çekerek eylenmesini başardılar.Bu arada Genel Başkanları Meral Akşener’in konuşmasını bekleyen İYİ Partililer, televizyonlardan gördükleri üst düzey İYİ Partililerle fotoğraf çektirme yarışına girdi. İYİ Partililerin en çok ilgi gösterdikleri isim – tartışmasız – Oktay Vural’dı. Genel İdare Kurulu üyesi olan Oktay Vural’ı Adana Milletvekili ve Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş takip etti. Eski milli futbolcu ve Konya Milletvekili Ünal Karaman’ın da etrafı sürekli sarılıydı.
Bu arada Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu da Türkiye’nin dört bir yanından gelen partililer tarafından büyük ilgi gördü. CHP’ye karşı yaptığı çıkışla adından söz ettiren Hatipoğlu, İYİ Partililerin fotoğraf çektirme taleplerine yetişmeye çalıştı…
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Nail Akbulut 29 Ağustos 2023 10:25

Sayın vekil ile ilgili haber yapmayın lütfen.

0 0 Cevap Yaz
takoz 29 Ağustos 2023 09:28

nebi hatipoğlunu Eskişehir belediye başkanı adayı yapsınlar görsün alacağı oyu

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi