Birisi zam tuşuna basılı unutmuş

Motorin ve benzine yeniden zam geliyor. Bu kaçıncı zam bilemiyoruz. Ancak seçimler bittikten sonra sevgili hükûmetimizin parmağını zam tuşuna basılı unuttuğu gerçek.

11 Ağustos 2023 09:22
A
a
Sütiş Eskişehir
Motorin ve benzine yeniden zam geliyor. Bu kaçıncı zam bilemiyoruz. Ancak seçimler bittikten sonra sevgili hükûmetimizin parmağını zam tuşuna basılı unuttuğu gerçek.
Bazıları “Bana ne kardeşim? Benim arabam yok! Arabası olan zenginler düşünsün!” diyerek işin içinden çıkıyor. Birincisi arabası olmak bir zenginlik ölçüsü değildir. 1923 yılında arabası olanlar zengin sayılıyordu belki. Ancak 2023 yılında Avrupa’da okul vakitlerinden arta kalan zamanda kafeteryada çalışan bir genç, 1 ay içerisinde kendisine araba alabiliyor.
İkincisi sizin arabanız olmasa bile benzine yapılan zamdan etkilenecek olmanız. Benzin zamları pazarda yapacağınız sebze – meyve alışverişini bile vuruyor.
Şimdi kötü haberi bırakalım ve daha kötü habere gelelim.
Muhtemelen sevgili hükûmetimiz seçimlere 3 ay kalana kadar her şeye zam yapacak. Üç ay önce ise, “Karadeniz’de gaz bulduk, Trakya’da altın bulduk, Ankara’da petrol bulduk” diyerek ve piyasalara para salarak seçimleri kazanmaya çalışacak.
Seçimleri kim kazanır bilemeyiz. Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki, seçimlerden sonra Türkiye korkunç bir ekonomik krizle karşılaşacak.
Daha da kötü haber ise, yapacak hiçbir şeyimizin olmaması…
 
Eskişehir’e Trabzonlu Vali
45 gündür valisiz yönetilen Eskişehir’e nihayet bir vali atandı. Daha önce Aydın Valisi olan yeni vali Hüseyin Aksoy’a başarılar dileriz. 1963 doğumlu olan Hüseyin Aksoy, Ankara – Mülkiye mezunu bir isim. Aslen Trabzonlu olan yeni Valiye görevinde başarılar dileriz. Ben yeni Vali Hüseyin Aksoy’un devletin valisi olduğunu bir an bile aklından çıkartmadan görevini sürdüreceğine eminim.
 
Yeni plajlar istiyoruz
Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark içerisinde yer alan yapay plajı 2023 yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyormuş. Yetkililerin açıklamalarına göre sadece 2 günde 2 bin ziyaretçi Kentpark’ın serin sularında serinleme şansını yakalamış.
Yapılan bu yüzme alanının halk tarafından çok sevildiği açıkça ortada. Dolayısıyla halk olarak bu güzel uygulamanın daha da yaygınlaşmasını istiyoruz. Tabii burada görev sadece Büyükşehir’e değil, bütün belediyelere düşüyor. Hatta Eskişehir Valiliği’nin göletlerde yüzme alanları tesis etmesini de istiyoruz. Avrupa memleketlerinde böyle göletlere yapay plajlar açılıyor ve çok turist çekiyor. Eskişehir’de de benzer bir uygulamanın yapılmasını isteriz.
 
Eskişehir’de Jandarma pek ‘havalı’
Eskişehir'de trafik jandarmasının Cayrokopter ile havadan yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 14 araç sürücüsüne toplam 9 bin 625 lira idari para cezası uygulandı. Cayrokopter adını duymayan olabilir. Eskiden otojiro denilirdi. Hava aracının arka tarafında basit ve küçük bir motor var ve o motor hava aracını ileri ittiriyor. Aracın tepesinde bulunan büyük pervane ise bir motora bağlı değil. Araç ileri doğru gittikçe bu iri pervane kendi ekseni etrafında dönüyor ve kaldırma kuvveti yapıyor.
Şimdi normalde sportif havacılık için kullanılan bu otojiroları Jandarma Genel Komutanlığı almış ve bazı elektronik donanımlarla desteklemiş. Bu araçlar sayesinde jandarma sadece havadan trafik denetimi yapmayacak, uyuşturucu tarlalarını da gözlemleyebilecek.
Doğrusu bu araçlar Jandarma Teşkilatına da pek yakıştı. Artık Jandarmamız daha havalı oldu…
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi