AK Parti bizimle eyleniy… 

Mısır üreticisi, AK Parti iktidarının kötü niyetli tarım politikaları yüzünden iflas etme noktasına geldi. Ofis’in mısır üreticisine, “Kardeşim mısırın tonunu 6 binden alıyorum; ya satarsın, ya kendin bilirsin” demesi, alenen çiftçinin batmasına neden oluyor.

31 Ağustos 2023 08:58
A
a
Sütiş Eskişehir
Mısır üreticisi, AK Parti iktidarının kötü niyetli tarım politikaları yüzünden iflas etme noktasına geldi. Ofis’in mısır üreticisine, “Kardeşim mısırın tonunu 6 binden alıyorum; ya satarsın, ya kendin bilirsin” demesi, alenen çiftçinin batmasına neden oluyor.
Düşünün geçen sene mısırın tonu 5 bin 700 liraydı. Şimdi bir sene içerisinde arta arta 300 lira mı artırdılar? Yani bu memlekette enflasyon yok mu? Mısır üreticisinin masrafları geçen seneden bu yana yüzde 5 mi arttı? Siz hiç mi mazot fiyatlarına bakmıyorsunuz? 
Hani “Kibar Feyzo” filminde Kemal Sunal “Ağam bizimle eğleniy” diyordu ya. Hah işte! AK Parti de aynı bu şekilde bizimle eğleniy…
Üç okka buğday için koskoca Türk Devletini dilenci durumuna getiren bu zihniyet, seneye mısırı da dışarıdan almamıza neden olur mu acaba? 

Ne Mutlu Eskişehirliyim diyene 

30 Ağustos Zafer Bayramı Eskişehir’de coşkuyla kutlandı. Eskişehirli olmakla her geçen gün daha çok gurur duyuyorum. Bütün esnafımız dükkanlarının en görünür yerlerine – düşmanlara inat – Türk Bayraklarını ve Atatürk posterlerini astılar.
Özellikle genel seçimlerden sonra bir grup Türk düşmanı sosyal medyadan sürekli Türk Milleti ve Atatürk’ü hedef alan paylaşımlar yapıyor. Belli ki iktidar tarafından şımartılan bu “Keşke Yunan kazansaydıcılar” her geçen gün daha terbiyesizce asil Türk Milleti’ne yükleniyor.
Ancak ne mutlu ki Eskişehir farklı. Bizler göğsümüzü gere gere “Ne Mutlu Türküm diyene” diyebiliyoruz. Ne Mutlu Eskişehirliyim diyene…

Kalpazan bile burun kıvırıyor 

Gebze’de Emniyet güçleri sahte Amerikan Doları Basan bir kalpazan çetesini yakalamış. Kalpazanların bastığı 21 bin 520 adet sahte 100 dolar (2 milyon 152 bin dolar), para basımında kullanılan basım makineleri, sahte 100 dolar basımında kullanılan kalıplara da el konulmuş.
Şimdi memleketin geldiği duruma bakar mısınız? Kalpazanlar tenezzül edip Türk Lirasını basmıyorlar. Muhtemelen zanlılar, “Şimdi 200 liralık banknot bassak, 1 ay içerisinde sahte paralarımızın değeri düşecek” diye düşünmüşler.
Kalpazanlara söyleyecek bir şey bulamıyorum. Türk Lirası o kadar değersiz bir duruma geldi ki, sahtekârlar bile dönüp yüzüne bakmıyor…

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Mustafa esesli 31 Ağustos 2023 09:29

Ne Mutlu Türk'üm diyemeyenlere inat NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE..

0 4 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi