Kılıçdaroğlu açıkladı: Parti aleyhine konuşanı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu açıkladı: Parti aleyhine konuşanı...
A
a

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kurultayda delege sistemini kaldıracaklarını belirterek, "Milletvekilleri için 3 dönem kuralının getirilecek” dedi.

Sütiş Eskişehir
CHP lideri Kılıçdaroğlu, kurultayda delege sistemini kaldıracaklarını belirterek, "Milletvekilleri için 3 dönem kuralının getirilecek” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nde düzenlenen CHP Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, özetle şunları söyledi:

İstanbul, İzmir'in, Mersin'in, Antalya'nın, Muğla'nın, Adana'nın, Ankara'nın, Aydın'ın, Tekirdağ'ın, Hatay'ın büyük başarılar sağladığını biliyoruz. Kocaeli İl Başkanımız söyledi, Kocaeli'yi de dahil edeceğiz. Balıkesir'i dahil edeceğiz, Manisa'yı dahil edeceğiz, Bursa'yı dahil edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Çalışarak ve yaptıklarımızı geniş kitlelere anlatarak bu başarıları elde edeceğiz. En çok halk diyelim İstanbul, diyelim Ankara, diyelim İzmir... CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gelmek ister. CHP'li belediyelerin olduğu yerde huzur vardır çünkü.

3 DÖNEM KURALI GETİRİLECEK


Milletvekilleri için 3 dönem sınırı getireceğiz, 3 dönemden sonra milletvekili olmayacak. Kurultayda delege sistemini kaldıracağız. Gelsinler üyeler seçsinler. Fermuar sistemine geçeceğiz. Ayrıca bana göre cinsiyet kotası yüzde 50 olmalı.

PARTİ ALEYHİNE KONUŞANI…


Kongre döneminde tartışmalar normal. Kongre biter el ele omuz omuza sahaya çıkmak zorundayız. Kim kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa, partiyi televizyonlar tartışılır hale getirirse, kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım. Çok açık çok net söylüyorum.”
Kaynak : Zeynep Ünel
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi