Kazım Kurt Eskişehir'in muhtarlarıyla buluştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kazım Kurt Eskişehir'in muhtarlarıyla buluştu
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Odunpazarı’nda görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların gününü kutlayan Başkan Kurt, muhtarlara Odunpazarı Bölgesinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bir de sunum yaptı.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Odunpazarı’nda görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların gününü kutlayan Başkan Kurt, muhtarlara Odunpazarı Bölgesinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bir de sunum yaptı.
 
Odunpazarı Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı ve aynı zamanda Huzur Mahallesi Muhtarı olan Refik Özaydın, Odunpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Sarısungur Mahalle Muhtarı olan Muharrem Önlü, Odunpazarı Bölgesinde bulunan mahallelerin muhtarları ile azaları katıldı. Etkinlikte Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları ile birim müdürleri hazır bulundu. Etkinliğin gerçekleştiği salonda bulunan tüm masaları tek tek gezen Başkan Kurt, muhtarlar ve azaları ile yakından ilgilendi. Muhtarlar Başkan Kurt’a yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte Başkan Kurt ve muhtarlar bol bol fotoğraf çektirdi.
 
BAŞKAN KURT İSRAİL’İN FİLİSTİN’DE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KATLİAMI KINADI

Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Muhtarlar Gününün, Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Ekim’den önce kutlandığına dikkat çeken Başkan Kurt, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamı kınadı. “İsrail’in Filistin’de giriştiği hareket, insanlık suçu. Faşist bir katliam ve hastane gibi en önemli yerlere yapılan saldırlar ciddi anlamda dünyayı korkuttu. 3 gün milli yas ilan edildi” diyen Başkan Kurt, Milli yas nedeniyle Odunpazarı’nda gerçekleştirecekleri etkinlikleri iptal attiklerini dile getirdi. Filistin’de ölen tüm insanlar için Tanrıdan rahmet dileyen Başkan Kurt, “Savaş en kötü şey. Kusursuz, kabahatsiz çok sayıda insan ölüyor. Ne için, kimin çıkarı için öldüğü belli değil. Bu savaşın sonucunda kimin ne elde edeceği de belli değil. Bu savaş 1948’den beri sürüyor. Bazılarının işine geliyor ve 2023 yılında bile devam eden bir insanlık suçu ortaya çıkıyor. Bunu kınıyorum” dedi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta
 
sulh, cihanda sulh” sözlerine dikkat çeken Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu sözün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Barışa gerçekten ihtiyacımız var. Bunu canı yürekten diliyorum.” Başkan Kurt konuşmasının ardından muhtarlara Odunpazarı’nda hayata geçirdikleri çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.  
 
REFİK ÖZAYDIN: “YENİDEN BAŞKAN ADAYI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Etkinlikte Refik Özaydın ve Muharrem Önlü de birer konuşma yaptı. 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayan Özaydın, Muhtarlar Gününü kutladığı ve bu vesile ile Odunpazarı’ndaki muhtarları bir araya getirdiği için Başkan Kurt’a teşekkür etti. Özaydın, “Arabada gelirken arkadaşlarıma Kazım Başkanım kimseyi ayırmaz diye söyledim. Bir kez daha kendisine sizin ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Yeniden başkan adayı olmasını temenni ediyorum” dedi. Muharrem Önlü’de yaptığı konuşmada tüm muhtarların gününü kutladı. Önlü, muhtarların 194 yıldan beri büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirdiğini kaydetti.
 
Etkinlik, çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi