İYİ Parti Eskişehir cephesi Hatipoğlu defterini kapattı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İYİ Parti Eskişehir cephesi Hatipoğlu defterini kapattı
A
a

Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifa etmesi üzerine İYİ Parti İl Teşkilatı basın açıklaması düzenledi. İl Başkanı Serdar Ulucan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, “Konu bizim için kapanmıştır” dedi.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun istifasına ilişkin parti binasında açıklama yaparak soruları yanıtladı. İl Teşkilatı adına basın açıklamasını gerçekleştiren Başkan Ulucan, konunun İYİ Parti adına kapandığının altını çizdi. Ulucan, “İstifa müessesesi tek taraflı alınan bir karar olmakla beraber bizlere bu durumda kendisine ‘hayırlı olsun’ demekten başka bir seçenek kalmamıştır. İYİ Parti olarak şehirdeki bütün teşkilatlarımızla gecemizi gündüzümüze katarak mücadele verdik. Rabbimizin inayeti ve Eskişehirlilerin de takdiriyle seçimlerde milletimize vekalet edecek bir İYİ Partiliyi Meclisimize gönderdik. Hatipoğlu’nun siyasi etik gereği, kendisine oy veren 88 bin Eskişehirli hemşerimiz, kendisi ile birlikte çalışan partilerimiz, destek olan genel başkan yardımcılarımızla birlikte, yemin ettiği milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımızla helalleşmeli, eğer helallik alamıyorsa da milletvekilliğinden istifa etmesi kendisi için en uygunu olacaktır.Gündemdeki konu bizim için bugün itibariyle kapanmıştır.Geçmişe takılmayacak, bütün gücümüzle Eskişehirli hemşerilerimizin hak ettiği İYİ belediyecilik anlayışla bütün güç ve kadrolarımızla seçimleri kazanmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Partisinden ilk istifa eden değildir. Bu da son olmayacaktır. Asıl olan teşkilatlarımızdır. Moral bozukluğu yaratmamıştır” dedi.

ÜZERİNDE HAK VAR

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın ise son zamanlarda yaşanılanların konuyu istifa noktasına taşıdığını ifade ederek, “Kendisi seçilmiş milletvekilimiz olduğu için adının Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığında geçmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bu son süreçlerde yaşanılanlar, dışarıya yansıtmıyorduk ama yaşanılanlar zaten konuyu buraya getirmiştir. Kendisi ile alakalı genel merkez böyle bir karar vermeyeceğini açıklayınca istifa etmesine sebep olmuştur olmamıştır kendi bileceği bir konudur. Bizim için konu burada kapanmıştır. Şunun altını çizmek isterim. Eğer ben bağımsız kalacağım, Eskişehirlilerin hakkını mecliste bağımsız olarak savunacağım derse ben buna saygı duyarım. Ama başka bir partiye geçecekse, onu başka bir parti seçmediği için, başka bir partiye gönül veren seçmenler seçtirmediği için ben milletvekili kimliğiyle geçmesini doğru bulmuyorum. Takdir kendisinindir. Bütün teşkilatlar, gece gündüz, soğuk sıcak demeden kendisi için çalıştı. Bunun üzerinde hak var” şeklinde konuştu.

ADAY OLURSA SAYGI DUYARIZ

İsmi AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için geçen Hatipoğlu’nun aday olması durumunda parti adına bir sorun teşkil etmediğini ve saygı duyacaklarını belirten Aydın, “Bizim karşımızda kimin rakip olduğuyla çok ilgilenmiyoruz. AK Parti tabanı böyle bir durumu kabul edecekse, içine sindirecekse biz buna saygı duyarız. Projelerimiz hazır. Kendimize güveniyoruz. Teşkilatlarımız arkamızda ve içimiz rahat.Bizim adaylıklarımız açıklanmıştır. Tepebaşı Belediye Başkan Adayımızın açıklanmaması sebebinin pazarlık konusu olduğuna dair konuşmalar var ama kesinlikle böyle bir şey yoktur. Biz Eskişehir’de adaylarını açıklamış tek partiyiz. Bunların aslında daha zamanı var. Aralıktan önce bunların açıklanması aslında erken olur. Emine Hanım’ında benimde kesinleştiği için Genel Başkan buraya kadar gelip açıklamıştır. Altında başka bir şey yok. Tepebaşı’nda polemiğini artık kapatmak lazım” ifadelerini kullandı.

KİMSE BİZİ DURDURAMAZ

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, Hatipoğlu’nun istifasının ardından yarı yolda bırakıldıklarını söyledi. Edizgil, bu zamana kadar Hatipoğlu’nun her zaman arkasında olduklarını belirterek, “Vekilliği devam etseydi yine arkasında duracaktık. Biz asla birbirimizi terk etmeyiz. İçimizde kavga olsa bile biz kenetleniriz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse bizi durduramaz. Bu istifa da durduramayacak. İYİ Parti’yi Eskişehir’de hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu.
 
Kaynak : Berivan Halis
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi