Eskişehirspor ile berabere kalınca bunu yaptılar!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor ile berabere kalınca bunu yaptılar!
A
a

Eskişehirspor, Kaynaşlı Belediyespor ile hafta sonu oynadığı maçta 1-1 berabere kalarak ligdeki ilk puan kayıplarını aldı. Eskişehirspor teknik direktörü İbrahim Baş maç sonu yapılan eleştirilere maçtan ilginç bir örnek ile cevap verdi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehirspor Teknik Direktörü İbrahim Baş Kaynaşlı Belediyespor ile oynanan maçın ardından ES TV’ye konuştu. Alınan 1 puanın değerli olduğunu belirten Baş, “Rakip Eskişehirspor ile berabere kaldığı için şampiyon olmuş gibi sevindi. Bu tür engellerle karşılaşacağız. Önemli olan gerekli dersleri çıkarmak” dedi. 

1 puan değerli olabilir

Baş şu ifadelere yer verdi; “Belki buradan 1 puan almamız, ligin sonunda çok değerli 1 puana dönebilir. Çünkü rakip dinamik, çok koşan, mücadele oynayan ve istekli oynayan bir ekip… Bunun zaten analizini yapmıştık. Golü çok güzel zamanda bulduk. Bunu biraz daha dikkatli üçüncü bölge oyununa taşıyabilseydik. Çok daha güzel şeyler olabilirdi. Rakibin geldiği her pozisyon da, duran top kazanmaya, maçın  heyecanını yüksek seviyeye çıkarmaya gayret sarf ettiler.  Genç oyuncumuz Arda çok iyi oynamasına rağmen, taç çizgisinde yaptığı kontrolsüz  bir faul gole dönüştü.” 

"Rakip Eskişehirspor ile berabere kaldığı için şampiyon olmuş gibi sevindi"

“Buradan alacağımız üç puanla çok avantajlı dönebilirdik ama rakiplerimizin de puan kaybetmesi, bizim deplasmanda aldığımız bu puanın değerli oluşu bence ileride ortaya çıkacak. Ama Eskişehirspor, stratejilerini beraberlikler üzerine kuran bir takım olmamalı… Çünkü şampiyon olmak istiyorsak içerde-dışarda üç puan alacak nitelikte hareket etmemiz gerekiyor. Bununda aslında fırsatını yakalamıştık. Rakip Eskişehirspor ile berabere kaldığı için şampiyon olmuş gibi sevindi. Bizim bunlardan ders çıkarıp ne kadar büyük bir sorumluluğun içinde olduğumuzun farkına varmamız lazım.”

"Eskişehirspor zorlandığı anlarda bile üç puanı alacak güçte olmalı"

“Oyuncu grubu olarak, teknik ekip olarak, yönetim olarak biraz daha dikkatli olmalıyız. Gerçekten Eskişehirspor’un zorlandığı anlarda bile üç puanı alacak manevraları yapabilecek güce sahip olması lazım.  Bunlar üzerinde çalışıyoruz. Bakıldığı zaman iyi oynadık. Birinci yarı rakibin stratejisine göre biraz daha dikkatli hareket ettik. Ama ikinci yarıda iki orta saha değişikliği, daha sonraki değişiklikler sonunda üçüncü bölgede fırsatlar yakaladık.  

"İyi bir Eskişehirspor haline gelmemiz gerekiyor"

“Eskişehirspor’un artık BAL Ligi’nden kurtula bilmesi için BAL Ligi formatını hepimizin benimsemesi lazım. Evet, büyük bir takımız, gerçekten iyi işler yapıp sonuç alıp şampiyon olmak istiyoruz. Ama yolda bu tür engellerle karşılaşacağız. Çok çok dikkatli olmamız lazım. Bu maçta geride kaldı. Her zaman söylediğimiz gibi önümüzdeki maçlarla meşgul olup eksiklerimizi biraz daha ivedilikle toparlayıp çok daha iyi bir Eskişehirspor haline gelmemiz gerekiyor.”
 
Kaynak : Ahmet Deniz Canoruç
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Ahmet 15 Kasım 2023 14:46

Sayın Baş Sincan maçını iyi seyret ilk devrede oynanan oyun gibi oynarsa takım bu ligden çıkar. İkinci devrede oynanan oyun gibi oynarsa asla bu ligden çıkamaz. Hayal görmeyin

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi