Eskişehir MHP'de o isim yeniden aday

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir MHP'de o isim yeniden aday
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir basın mensuplarıyla bir araya geldi. Buluşmada gündeme dair açıklamalarda bulunan Candemir yerel seçimler öncesi AK Parti ile ittifak görüşmelerinin başladığını aktardı. Candemir, Çifteler İlçesi’nde cumhur ittifakının adayının Kadir Bıyık’ın olduğu, diğer ilçeler için de görüşmelerin devam ettiğini aktardı.

Sütiş Eskişehir
Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir basın mensuplarıyla bir araya geldi. Buluşmada gündeme dair açıklamalarda bulunan Candemir yerel seçimler öncesi AK Parti ile ittifak görüşmelerinin başladığını aktardı. Candemir, Çifteler İlçesi’nde cumhur ittifakının adayının Kadir Bıyık’ın olduğu, diğer ilçeler için de görüşmelerin devam ettiğini aktardı.

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir ve MHP yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla kahvaltı programında buluştu. Samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen programda Candemir gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

YEREL SEÇİMLERE ODAKLANDIK

Candemir ilk olarak kongre sürecinin tamamlanmasıyla birlikte yerel seçimlere odaklandıklarını söyledi. Candemir, “MHP olarak İl ve İlçe kongrelerimizi tamamladık. Önümüzdeki hedefimiz, yerel seçimlerle alakalı hazırlıkları yapabilmek. Bununla alakalı olarak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in direktifleri doğrultusunda geçen hafta Cumartesi günü 7 İl ile birlikte Bursa’da Bölge İstişare toplantısını gerçekleştirip yerel seçimlerle ilgili stratejinin belirlenmesi, fikir alışverişinde bulunup istişare yapılması yönünde bir karar almıştık. Bu toplantıyı da gerçekleştirdik. Eskişehir’den yoğun bir katılımla, teşkilatlarımızın katılımıyla bu toplantımızı nihayete erdirdik. Bunlar tabii ki Türkiye’de 11 bölgede yapılacak. MHP Eskişehir teşkilatı olarak Genel Başkanımızın ve Genel Merkezin doğrultusunda hazırlıklara devam ediyoruz. Şu anda partimizi karşı gerçekten büyük bir teveccüh var. Sahaya indiğimizde de bunun karşılığını alıyoruz. İlçe Başkanlarımızla birlikte yoğun bir program içinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL YÜRÜYÜŞ

Candemir MHP Eskişehir Teşkilatı olarak Cumhuriyet’in 100. yılına özel çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek, tüm Eskişehirlilere etkinliklere katılmaya davet etti. Candemir, “İnşallah önümüzdeki hafta da bildiğiniz gibi Cumhuriyetin 100. Yıldönümü… 100. yıldönümü ile alakalı olarak da tabii ki genç Cumhuriyet için önemli bir tarih. Biz de MHP olarak teşkilatlarımız arasında bir futbol turnuvası, Cumhuriyetin 100. Yılında ikinci yüz yıla girerken konulu bir panel, Pazar günü de saat 14:00’de Adalar girişinden başlayacak Cumhuriyet yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu faaliyetlerimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARI KASIM ORTASINDA NETLEŞİR

Candemir ayrıca cumhur ittifakının adaylarının Kasım ayının ortalarında netleşebileceğini söyleyerek, “MHP Genel Merkezinin oluşturduğu komisyonlar iki Genel Başkan yardımcımız ve bir grup başkan vekilimiz Ak Parti ile ittifak görüşmeleri başladı. Bu ittifak görüşmeleri içerisinde Eskişehir de önemli bir yer tutuyor. Bilge Liderimizin hedef gösterdiği 11 İl’den birisi Eskişehir. Eskişehir’de cumhur ittifakının başarılı olabilmesi için neler yapılabilir? Bu konuda gerekli görüşmeler yapılıyor. Biz de Eskişehir teşkilatı olarak fikirlerimizi, sahada edindiklerimizi Genel merkeze rapor halinde sunuyoruz. Devamlı istişare halindeyiz. İnşallah ay sonu ya da Kasım ortası gibi Eskişehir’de cumhur ittifakının adayları ve hangi bölgelerin hangi partiye aday gösterileceği konusunda netleşmiş olur. Ondan sonraki süreç mutlaka daha hızlı ilerleyecektir” vurgusu yaptı.

ÇİFTELER’DE CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI KADİR BIYIK’TIR

Yerel seçimlerde MHP olarak istedikleri belediyelerin olduğunu ifade eden Candemir, ‘Bizim olan belediye bizimdir’ diyerek, Çifteler’de cumhur ittifakının adayının Kadir Bıyık olduğun altını çizdi. Candemir, “İstediğimiz belediyeler var, hazırladığımız raporlar var. Zaten Genel Başkanımızın talimatıyla bu konuda da Genel Merkez Eskişehir’de özel bir çalışma yaptı, bu bölgeler tespit edildi. Bununla alakalı görüşmeler neticelendikten sonra netleşecek ama MHP birden fazla yerde aday olarak cumhur ittifakında yer alacak. Çifteler’de Kadir Bıyık adaydır. Bizim olan belediye bizimdir. Cumhur ittifakının adayı Çifteler’de adayı Kadir Bıyık’tır.  Diğer ilçeler için görüşmeler sürüyor” şeklinde konuştu.

TÜRASAŞ DAHA İYİ NOKTAYA GELECEK

Candemir son olarak TÜRASAŞ ile ilgili özelleştirme tartışmalarına değindi, özelleştirme diye bir şeyin söz konusu olmadığını dile getirdi. Candemir, “TÜRASAŞ’ın özelleştirilmesi diye bir şey söz konusu değil. Bu pişirilip yeniden ortaya çıkartılıyor. Daha önceki Bakan Bey Adil Karaismailoğlu ile Eskişehir’de yapmış olduğumuz görüşmelerde de TÜRASAŞ’ın aksine daha fazla büyüyeceği, belki yanlış anlaşılmanın nedeni şu olabilir; TÜRASAŞ’ın elinde 30 yıllık iş var ve bu işi yetiştirmekte güçlük çekiliyor. Bunun içinde yan sanayilere, taşeron firmalara işler yaptırılabiliyor. Ki bildiğimiz kadarıyla önümüzdeki süreçte de TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’ne eleman alımı da yapılacak. TÜRASAŞ ile alakalı Ulaştırma Bakanlığının gerçekten çok önemli projeleri var. A.Ş. ye çevrilip ilerleyen süreçte, çünkü biliyorsunuz Kamu personel yasasına göre ARGE mühendislerine belirli ücretler veriliyor. Kalitedeki ARGE mühendisleri de bu ücrette çalışma istemiyorlar. Ama özelleştirme diye bir şey söz konusu değil, TÜRASAŞ çok daha iyi noktalara gelecek” dedi.
 
Kaynak : Şener Çetin
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi