Eskişehir ilçelerini sorduk bakın ne cevaplar aldık

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir ilçelerini sorduk bakın ne cevaplar aldık
A
a

Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehri olan Eskişehir bulunduğu bölge olan İç Anadolu'nun da en büyük dördüncü ilidir. Peki Eskişehir'in kaç ilçesi var ve Eskişehir ilçeleri hangileri? Bunu Eskişehirlilere sorduk. İşte Eskişehir ilçeleri sorumuza Eskişehirlilerin cevapları...

Sütiş Eskişehir
Güzel şehrimiz Eskişehir'in 14 ilçesi bulunur. Eskişehir'in ilçeleri; Odunpazarı, Tepebaşı, Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar'dır. Eskişehir'in ilçelerini Eskişehirlilere sorduk. Bakalım onlar Eskişehir ilçelerini sayıp Eskişehir'in kaç ilçesi var bilebilecekler mi? İşte cevaplar…

Mihalıççık ilçesinin doğası çok güzel

NEBİ KULLAPÇI: 14 İlçesi vardır. Odunpazarı, Tepebaşı, Mihalıççık ve Sarıcakaya’yı biliyorum. Ben aslında Afyonluyum ama Mihalıççık’ı çok seviyorum, doğası çok güzel. 

Nasreddin Hoca'nın memleketi

KIYAS TAŞDEMİR: 14 İlçesi var ama hepsinin ismini bilmiyorum. En çok Sivrihisar’ı seviyorum. Nasreddin Hoca’nın memleketi olduğu için hoşuma gidiyor.

İç Anadolu'nun Antalya'sı

ABDURRAHMAN UYMAZ: Sarıcakaya’dan başlarsak yaklaşık 60 ilçe vardır diye tahmin ediyorum. En beğendiğim ilçe Sarıcakaya. İç Anadolu’nun Antalya’sı. İstanbul ve Ankara’nın domates deposudur Sarıcakaya. 

Mahmudiye şifa kaynağı

AVNİ KARABULUT: Eskişehir’de 8 ilçe var bence. En çok Mahmudiye’yi beğeniyorum. Mahmudiye’de ki ılıcalar şifa kaynağı o nedenle seviyorum. Ayrıca mesire yerleri de bol, rahatlayabileceğiniz bir ilçe.

Eskişehir’in yüz akı

ÖZCAN ÖZMANAV: 14 İlçe var. Sivrihisar, Çifteler, Mihalgazi, Sarıcakaya, Odunpazarı, Tepebaşı aklıma bu ilçeler geliyor. En beğendiğim ilçe ise Odunpazarı çünkü tarihi ve turist çeken bir ilçe. Eskişehir’in yüz akı.

Eskişehir'in en güzel ilçesi

SONER SARIBAYIR: 9 ilçe diye düşünüyorum. En güzel ilçe ise Sivirihisar. Bir gidip görürseniz güzelliğini anlarsınız. Yemeklerinden, tarİhİne, insanlarına kadar her şeyi güzel.
Kaynak : Sümeyra Balcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Vatandaş 27 Ekim 2023 17:10

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı 2021 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları'na göre Eskişehir, Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip 25'inci ili oldu.6 Şub 2022.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi