Eskişehir'i sarsan istifa için flaş yorumlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'i sarsan istifa için flaş yorumlar
A
a

İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında değerlendirme yapan İYİ Parti Eskişehir cephesinden flaş yorumlar geldi. İşte detaylar... 

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında değerlendirme yapan İYİ Parti cephesinden flaş yorumlar geldi. İşte detaylar... 

NEBİ HATİPOĞLU VEKİLLİKTEN DE İSTİFA ETSİN!

İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında değerlendirme yapan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, “Siyasi ahlak ve etik gereği İYİ Parti’nin oylarıyla seçilmiş olarak orada koltukları, makamları farklı durumları tahsis etmek siyasi nezaketsizliktir. Uygun olan milletvekilliğinden de istifa etmesidir” dedi. 

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan, İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında değerlendirmelerde bulundu. İstifanın Hatipoğlu’nun kendi tercihi olduğunu ve teşkilatların çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan Ulucan, “Sonuç olarak teşkilatların üzerinde olan hiçbir şey yoktur. Ben il başkanı dahil bu koltukların bayrak taşıyıcısı biz emanetçiyiz. Helal oylarını vermiş insanlara temsilciliğini yapamayanlar da çeker giderler saygı duyarım. Söyleyeceğimiz bir şey yok” dedi. 

SERDAR ULUCAN: İYİ PARTİ’NİN OYLARIYLA SEÇİLDİ

Hatipoğlu’nu vekillikten istifa etmeye çağıran Ulucan, “Siyasi ahlak ve etik gereği İYİ Parti’nin oylarıyla seçilmiş olarak orada koltukları, makamları farklı durumları tahsis etmek siyasi nezaketsizliktir. Uygun olan milletvekilliğinden de istifa etmesidir. Siyasi etik gereği uygun olan budur. Ahmet Eşref Fakıbaba İYİ Parti’ye katılmadan önce milletvekilliğinden de istifa ederek İYİ Parti’ye vatandaş olarak katılmıştı. İstifa tek taraflı alınmış bir karardır fakat milletin oylarıyla o makamlara ulaşıp bir parti üzerinden farklı bir şeyler dizayn etmek kişilerin kendi tercihidir” şeklinde konuştu.

EMİNE EDİZGİL: ÇALIŞMALARIMI ASLA ETKİLEMEZ!

İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifa etmesiyle ilgili, “O kendi doğrultusunda yürüdü istifa etti. Ben İYİ Parti’yi sonuna kadar savunacağım. Benim seçim çalışmaları asla etkilemez” dedi.

Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifa etmesinin seçim çalışmalarını etkilemeyeceğini söyleyen Edizgil, “Ben yoluma devam ediyorum. Aynı şevkle aynı heyecanla yoluma devam edeceğim, çalışacağım. Burada biz İYİ Parti olarak yola çıktık. Ben İYİ Parti’yi sonuna kadar savunacağım. Sonuna kadar da belediye başkanı olmak içinde elimden geleni yapacağım. O kendi doğrultusunda yürüdü istifa etti.  Biz onu Eskişehir’e İYİ Parti milletvekili olarak seçtik ama ben o konuda yorum yapmıyorum. Bizim çalışmalarımızda, heyecanımızda, şevkimizde asla bir kırılma olmayacak. Devam edeceğim ben yoluma” ifadelerini kullandı.

MELİH AYDIN: BİNLERCE İNSAN ONA HAKKINI HELAL ETMEYECEK!

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı iddiaları üzerine, “İYİ Parti’nin tabanının AK Parti ile yan yana gelme şansı olmadığı için böyle bir durum oluştuğu takdirde bilsin ki binlerce insan ona hakkını helal etmeyecektir” dedi. 

İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında değerlendirmelerde bulunan Aydın, “Allah yolunu açık etsin. Biz dünkü çizgimiz neyse milletimiz ve şehrimiz faydasına olan duruşumuzu devam ettiriyoruz. Şahsi görüşü vekilin belliydi biliyorsunuz. Bu konuda da Genel Merkezin kesinlikle böyle bir ittifak olmayacağını, özellikle AKP ve MHP kanadında bir yan yana gelme şansımızın olmayacağını defalarca söylediler. Israrından vazgeçmemişti, istifasından da kendi adına daha doğal bir şey kalmamıştı. Ama onu İYİ Parti’nin seçmeni seçtirdi. Vekillikten de istifa etmesi gerekir” ifadelerini kullandı. 

MORALİMİZ YÜKSEK

Durumun kendisini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirten Aydın, “Gereksiz konulardan, tartışmalardan uzakta duracağımız için bizim için konu kapanmıştır. Sadece çalışmalarımıza odaklanacağız. Kendi milletvekilleri zaten belediye başkan seçimlerinde duruşu bir durumu olması söz konusu değil. Beni etkileyen de bir durum yok. Moralimiz yüksek, dün nasılsam bugünde aynı şekilde devam ediyorum. Kendi takdiridir” diye kaydetti. Hatipoğlu’nun AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağı iddialarıyla ilgili konuşan Aydın, “Onu milletvekili seçtiren bizimde aldığımız oylar olup İYİ Parti’nin tabanının verdiği oylardır. İYİ Parti’nin tabanının AK Parti ile yan yana gelme şansı olmadığı için böyle bir durum oluştuğu takdirde de bilsin ki binlerce insan ona hakkını helal etmeyecektir” dedi.
Kaynak : Berivan Halis / M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
ESES26 2 Kasım 2023 20:28

kiralık m.v alırken sıkıntı yok isfa edene saygısızlık çok yersen

3 5 Cevap Yaz
Önce ilke 2 Kasım 2023 20:13

NH lun ak partiye geçeceğini başından itibaren aklı selim insanların hepsi biliyordu,şaşırmadık

0 6 Cevap Yaz
ÖMER 2 Kasım 2023 19:17

ONURLU HAYSİYETLİ BİRİ İSE MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA ET

4 6 Cevap Yaz
MERT 2 Kasım 2023 17:38

helal olsun NEBİ sen gönlümüzdeki mv sin yürü kimseye aldırma bildiğin yoldan yürü

11 5 Cevap Yaz
Önce ilke

Çıkar İçin ruh satılmaz

3 5
Fazıl Hüsnü Say 2 Kasım 2023 17:29

Baya baya sarsıldık avizeler sallandı gardrop üstümüze düştü (!)

1 5 Cevap Yaz
Ender 2 Kasım 2023 16:29

Seçildiği günden beri Akp yanlısı söylemlerinden belliydi. Oy verenler hakkını helal edecekmi. O insanların yüzüne nasıl bakacak.

3 9 Cevap Yaz
ismail özcan 2 Kasım 2023 16:18

Partisinden istifa eden vekilin Milletvekilliği de kesinlikle düşmesi gerekiyor artık...

3 10 Cevap Yaz
Celal 2 Kasım 2023 16:05

Seçimlerden hemen sonra demişiz ki; "NEBİ HATİPOĞLU PARANIN AKP KONTROLÜNDE OLDUĞUNU BİLİYOR PARANIN BÖLGESİNDE MEVZİ ARIYOR AKP YE GEÇERSE ŞAŞIRMAYIN İYİ PARTİ falan umurunda degil "Patronla işçi sınıfı arasında uzlasmaz bir çelişki vardır 80 darbesinden bu yana işçi sınıfı sendikal ve politik örgütlülüğün kaybetti ve günümüzde sendikasız güvencesiz asgari ücrete uzun saatler çalışmak zorunda Bu ortamda işçi ile işverenin uzlaşması işçi açısından akildisidir İşçiler İşçi sınıfının partisiyle bulusmali Ulusal gelirden aldığı pay artmalı İş güvencesi patronun iki dudağı arasında olmaktan çıkartılmalı işçiler sınıf sendikalarina örgütlenmeli Bu uzlaşma görüntüsü patrona yarar İşçi asgari ücrete örgütsüz güvencesiz uzun saatler çalışmaya devam eder Soğanı 15-30 TL almaya devam eder Kırmızı eti tatili sosyalesmeyi unutur robotlastirilir "

1 7 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi