Eskişehir'i sarsan intiharın ardından Anadolu Üniversitesi’nden açıklama

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'i sarsan intiharın ardından Anadolu Üniversitesi’nden açıklama
A
a

Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından hafta sonu yaşanan öğrencinin intiharı ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından hafta sonu yaşanan öğrencinin intiharı ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Üniversite tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın-yayın organlarında çıkan yanlış haberler ile sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen dezenformasyonlar nedeniyle bu açıklamayı yapmak zaruri hale gelmiştir. Üniversitemiz kampüsünde yaşanan intihar olayı, tüm toplumumuzu olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. Hepimizi sarsan söz konusu olaya ilişkin gerekli inceleme ve soruşturma, Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülmektedir. Adli soruşturmaya ilişkin de Cumhuriyet Başsavcılığımız kamuoyunu aydınlatmak adına halihazırda bir basın açıklaması yapmıştır. Olayın ilk anından itibaren Üniversitemiz de konuyu büyük bir hassasiyetle takip etmektedir. Üniversitemiz tarafından gerekli incelemelerin yapılması için olayın yaşadığı gün bir komisyon oluşturulmuş ve incelemeler derhal başlatılmıştır. Bu süreçte Üniversitemiz, öğrencimizin kederli ailesinin acısını paylaşmak için her türlü desteği ve çabayı göstermektedir. Belirtilmesi elzem olan bir diğer husus ise Üniversitemizin, öğrencimizin ailesinin sözlü ve yazılı talebi ile bu hassas olay ile ilgili sorumluluk bilinci içinde hareket etmiş olmasıdır. Anadolu Üniversitesi olarak evladımızın acısını paylaşıyor, başta kederli ailesine, arkadaşlarına ve tüm sevenlerine tekrar baş sağlığı diliyoruz.”
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi