Eskişehir'i bayraklarla donatalım!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'i bayraklarla donatalım!
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliği Bileşenleri, Eskişehirlileri Cumhuriyetin 100’üncü yılı gerçekleştirilecek olan etkinliklere davet etti

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliği Bileşenleri, Eskişehirlileri Cumhuriyetin 100’üncü yılı gerçekleştirilecek olan etkinliklere davet etti. Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Cihan Taşar, yaptığı açıklamada, “Eskişehirlileri tüm kenti kırmızı beyaz gelincik tarlasına çevirmelerine davet ediyoruz” dedi.
Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliği Bileşenleri, Ulus Anıtı önünde bir araya gelerek, cumhuriyetin 100’üncü yılında yapılacak etkinliklere Eskişehirlileri davet etti. Birlik adına basın açıklamasında bulunan ADD Şube Başkanı Cihan Taşar, Cumhuriyet Kenti Eskişehir’de 100’üncü yıl coşkusunu hep birlikte yaşayacaklarını belirterek, “ 100. yıl kutlama programı doğrultusunda; 28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te Vilayet Meydanı’nda, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve kitlesel basın açıklaması yapacağız. 29 Ekim 2023 Pazar günü saat 10.00’da Atatürk Bulvarı üzerinde yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenine, yine Eskişehir Cumhuriyet Güç Birliğini oluşturan Demokratik Kitle Örgütleri ile katılacağız. Saat 15.00’te, Vilayet Meydanı’nda toplanarak halkımızın katılımı ile 100. yıl yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. Yürüyüşümüzün sonunda ise İsmet İnönü 2 Caddesi üzerinde, Tepebaşı Belediyesi tarafından yaptırılan 100. Yıl Anıtı açılış törenine hep birlikte katılacağız. Tüm etkinlerimize, Cumhuriyet kenti Eskişehir halkını davet ediyoruz” dedi. Taşar ayrıca Eskişehirlilere çağrıda bulunarak, “Tüm yurttaşlarımızı evlerinin balkonlarını, pencerelerini. Tüm esnafımızın ise iş yerlerinin vitrinlerini bayraklarla ve Atatürk posterleri ile donatmalarını, tüm Eskişehir’i kırmızı beyaz gelincik tarlasına çevirmelerine davet ediyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı ve ilelebet yaşatacağımızı tüm dünyaya duyuracağız” ifadelerini kullandı. 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi