Eskişehir gecelerinde öyle şeyler yaşıyorlar ki...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir gecelerinde öyle şeyler yaşıyorlar ki...
A
a

Eskişehir uyurken onlar gecenin tüm hareketliliğine tanık oluyor. Yolcusunu A noktasından alıp, B noktasına en enteresan olaylar eşliğinde gaz ve fren arasında gidip geliyorlar

Sütiş Eskişehir
Eskişehir uyurken, onlar gecenin hareketliliğine tanık oluyor. Yolcusunu A noktasından alıp, B noktasına en enteresan olaylar eşliğinde gaz ve fren arasında gidip geliyorlar. Taksicilik mesleğinde gece nasıl zorluklar yaşadıklarını ve başlarına gelen en enteresan olayı ES TV muhabirine anlatan Taksi Şoförü Yılmaz Karababa, “Gece 12’den sonra "daha zor" yolcuları taşıyor ve bunun bilincinde çalışıyoruz.” dedi.

Eskişehir'de gece 12'den sonra yolcular "zor"laşıyor

Sabahın ilk saatlerine kadar çalışarak, zaman zaman karşılaştıkları sorunlara rağmen "ekmek davası" olduğu için her türlü badireye katlanıyorlar. Eskişehir’de 6 yıldır taksi şoförlüğü yapan 47 yaşındaki Taksi şoförü Yılmaz Karababa taksicilik mesleğinin gece çalışma koşullarını ve başından geçen enteresan olayı ES TV muhabirine anlattı. Gece 12’den sonra "daha zor" yolcuları taşıdıklarını söyleyen Karababa, “Yani sarhoşunu taşıyoruz, aklı başında olmayanı taşıyoruz, madde kullananları taşıyoruz veya daha farklı insanları taşıyoruz. Paramızı alamadığımız ve parayı vermeden kaçan insanlar oluyor. Mecbur dönüp durağa geliyoruz, bazen canımıza kasteden oluyor. Bu tip zorluklar ile karşılaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TAKSİCİLİK DÜNYANIN EN ZOR MESLEKLERİNDEN BİRİSİDİR”
Gece çalışma koşullarını anlatan Taksi Şoförü Yılmaz Karababa, “Taksicilik dünyanın en zor mesleklerinden birisidir. Özellikle gece çalışan mesai arkadaşlarımın Allah yardımcısı olsun. Çünkü gece Eskişehir’de taksicilik gerçekten zor. Bizim değişim saatleri genellikle öğlen 14.00 ile 15.00 arası yapılır. Sabah saat 05.00 ile 06.00 arası arabalar teslim edilir. Yani bu da 15 ve 16 saat arası bir çalışma oluyor. Tabii gece çalıştığımız için hem süre uzun hem de Eskişehir’de trafik malum yoğun ve iş yaptırmıyor. Yolcu var iş var ama trafik sana randıman vermiyor. Trafiğin vermiş olduğu stres var, gecenin vermiş olduğu stres var, sürenin vermiş olduğu stres var, yolcuların vermiş olduğu zorluklar var. Bizim taksi camiamızda bu tür zorluklar var ama ekmek davası olduğu için yapacağımız bir şey olmuyor katlanıyoruz. Eskişehir'de taksi ortamı bu sistem ile çalışır. Emeğimizin karşılığını alıyor musunuz? Hangi işçiye sorarsanız sorun alamıyordur, bizde tam olarak alamıyoruz. Ekmek davası olduğu için mecbur bu sektörde devam ediyoruz” diye konuştu.

“YOLUMUZUN ÜSTÜNDE BİR SÜRÜ CAMİİ VAR”
Taksicilik hayatı boyunca birçok enteresan olaylar ile karşılaştığını söyleyen Karababa, “ Benim başımdan geçen en ilginç olay, Yılbaşı gecesi barlar sokağında bir vatandaşı almıştım. Tabii sarhoştu, aklı başında değildi. Araç ile biraz ilerledikten sonra dur bakalım, kenara çek dedi. Ne yapacağız? Amca dedim. Yaşı da büyüktü… Amca dedim şu kapıyı kapat bak trafik var, arabanın birisi gelir bize vurur, bugün yılbaşı dedim. “Ben şurada 2 rekât namaz kılayım öyle devam edelim” demişti. Ben ona çok gülmüştüm, enteresan çünkü aklı başında değil zaten barlar sokağından çıkmış. Ben de onu nasıl sakinleştirdim, yolumuzun üstünde bir sürü camii var ileride namazımızı kılarız demiştim. Böylece ikna edip evine bırakmıştım. Bunun gibi birçok enteresan olaylar ile karşılaştım” şeklinde konuştu.

 
Kaynak : Emrah Köse
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi