Eskişehir'e yeni bir park müjdesi daha!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'e yeni bir park müjdesi daha!
A
a

Eskişehir'de Odunpazarı ilçesi genelinde park ve spor alanlarında yenileme çalışmalarını sürdüren Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı’na yeni parklar kazandırmaya da devam ediyor. Belediye ekipleri, Ihlamurkent Mahallesi’ne 13.000 m²’lik yeni bir park yaptı

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de Odunpazarı ilçesi genelinde park ve spor alanlarında yenileme çalışmalarını sürdüren Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı’na yeni parklar kazandırmaya da devam ediyor. Belediye ekipleri, Ihlamurkent Mahallesi’ne 13.000 m²’lik yeni bir park yaptı.
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bir yandan mevcut park ve spor alanlarını yenilerken, diğer taraftan da ilçedeki parkların sayısını artırıyor. Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda Ihlamurkent Mahallesi Gökçeada Sokakta 13 bin m²’lik alanda gerçekleştirilen yeni park çalışması ile bölgeye yepyeni bir park kazandırdı.
Çocuk oyun alanı, fitness alanı, oturma birimleri ve yürüyüş yollarının yer aldığı parkta, park içi ve çevresinde vatandaşların ulaşımını sağlamak amacıyla merdiven yapıldı. Ağaç ve bitki dikimi sonrasında alanda çim ekimi yapan ekipler, son olarak kent mobilyalarının montajını da tamamladı. Çalışmaların tamamlanması ile vatandaşın hizmetine sunulan park, çevre sakinlerinin beğenisini kazandı.
Odunpazarı’na yeni parklar kazandırmaya devam edeceklerini kaydeden belediye yetkilileri, ayrıca Odunpazarı bölgesinde bulunan parklar ile spor alanlarında yenileme ve bakım çalışmalarının da devam ettiğini vurguladı. Bu parkın çocuklara ve kendilerine iyi geldiğini belirten Ihlamurkent sakinleri ise Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Nadir Yaz 17 Ekim 2023 19:01

On uç dönüm.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi