Eskişehir DSP'den Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümüne özel mesaj

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir DSP'den Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümüne özel mesaj
A
a

Demokratik Sol Parti Eskişehir İl Başkanı Erdoğan Dilek, ‘‘ DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 17. yılında anıyoruz’’ dedi.

Sütiş Eskişehir
 Demokratik Sol Parti Eskişehir İl Başkanı Erdoğan Dilek, ‘‘ DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 17. yılında anıyoruz’’ dedi.

Dilek, DSP Kurucusu Kuramcısı Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün 17. yılında bir mesaj yayınladı. Başkan  Dilek mesajında, “Türkiye’nin 5 Kasım 2023 tarihi Karaoğlan’ı, emekçilerin babası, Kıbrıslı soydaşlarımızın kurtarıcısı, demokrasimizin ve laikliğin yılmaz savunucusu,  kurucumuz ve kuramcımız, Başbakanımız, Büyük devlet adamı Bülent Ecevit’in aramızdan ayrılışının 17. yıl dönümünde O’nu özlemle anıyoruz, anlıyoruz, arıyoruz. Nur içinde yatsın’’ ifadelerine yer verdi. Ecevit hakkında anlatmak istediklerine zaman, yazmak istediklerine kağıtlar yetmeyeceğini söyleyen Başkan Dilek ‘‘ ‘Laiklik Türkiye’nin ‘Aşil Topuğu’dur. Oradan vurulursa dağılır’ sözü Sayın Ecevit´in laikliğe verdiği önemi vurgularken, ‘İhtiyacımız olan inançlara saygılı bir laikliktir, laiklik dinsizlik demek değildir’ sözü ise din ve inanç özgürlüğüne olan saygısının net bir ifadesidir. Bugün 05 Kasım 2023´de aramızdan ayrılışının 17. yıldönümünde Genel Başkanımız ve Türk halkının Karaoğlan´ı Bülent Ecevit’i saygı ve rahmetle anıyoruz. Mekânı cennet, ruhu şad olsun’’ şeklinde konuştu.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi