Eskişehir'deki intihar Meclis gündeminde

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki intihar Meclis gündeminde
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Resul A’nın kendini asarak yaşamına son vermesini Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, “Resul'ün hayatına son verişi Türkiye'nin ayıbıdır, hepimizin ayıbıdır." dedi

Sütiş Eskişehir
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Resul A’nın kendini asarak yaşamına son vermesini Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, “Resul'ün hayatına son verişi Türkiye'nin ayıbıdır, hepimizin ayıbıdır. Anneler, babalar yetiştiriyor ama biz devlet olarak o gençleri koruyamıyor, yaşatamıyorsak buradan çıkardığımız bütçenin, planın, programın ne anlamı var? Hepinize soruyorum. Gençlerimizi yaşatmak, barınma, geçim dertlerini çözmek bu Meclisin birinci görevi olmalıdır” dedi.

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi öğrencisi Resul A.’nın üniversite yemekhanesinde kendini asarak yaşamına son vermesi Meclis gündemine taşındı. Barınmadan okul ihtiyaçlarına gençlerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Anneler, babalar yetiştiriyor ama biz devlet olarak o gençleri koruyamıyor, yaşatamıyorsak buradan çıkardığımız bütçenin, planın, programın ne anlamı var?Gençlerine sahip çıkamayan ülke Meclis’in ayıbı!” diye konuştu.

“GENÇLERİ YAŞATMAK MECLİS’İN GÖREVİ”

Çakırözer, Meclis’te şunları söyledi:

“Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Resul isimli bir gencimiz kendini okul yemekhanesine asarak yaşamına son verdi. Arkadaşları ‘Ekonomik sıkıntıları olduğunu, para kazanmak için sürekli çalıştığını, derslere giremediğini, borçları olduğunu söylediler.’ Sosyal medya hesabındaki yoksulluk ve umutsuz tablosu da bunu teyit ediyor, diyor ki: ‘Niye yaşıyoruz ki? Her girdiğimiz markette, manavda sefilliğimiz suratımıza vuruluyor.’ Evet, maalesef Türkiye'de gençler geçinemiyor, barınamıyor, geleceğinden umutsuz. Resul'ün hayatına son verişi Türkiye'nin ayıbıdır, hepimizin ayıbıdır. Anneler, babalar yetiştiriyor ama biz devlet olarak o gençleri koruyamıyor, yaşatamıyorsak buradan çıkardığımız bütçenin, planın, programın ne anlamı var? Hepinize soruyorum. Gençlerimizi yaşatmak, barınma, geçim dertlerini çözmek bu Meclisin birinci görevi olmalıdır.”
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi