Eskişehir'de öğrencilere bu hizmetler ücretsiz!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de öğrencilere bu hizmetler ücretsiz!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik koşulların daha da ağırlaştığı bugünlerde öğrencilere yönelik ücretsiz olarak sürdürdüğü sıcak çorba ikramı, çamaşır yıkama ve kurutma hizmetleriyle gençlere destek olmayı sürdürüyor.

Sütiş Eskişehir
 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik başta eğitsel, kültürel ve sosyal olmak üzere her alanda çalışmaları devam ediyor.

ESOGÜ Meşelik Kampüsü KYK Öğrenci Yurdu karşısında Büyükdere Mahallesi Adaklı Sokak 39 numaradahizmet veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ESMEK’e bağlı Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi, öğrencilere hafta içi sıcak çorba ikramı uygulamasını sürdürüyor.

Eskişehir'deki öğrenciler ücretsiz çorba alabiliyorlar

Öğrenciler, hafta içi her gün 08.30-10.00 saatleri arasında merkezden ücretsiz çorba alabiliyorlar.

Ücretsiz çamaşır yıkama ve kurutma hizmeti de sürüyor

Uygulamanın başlaması ile bölgedeki öğrenciler derse gitmeden merkezden aldıkları çorba ile güne başlarken, aynı zamanda öğrenciler için çamaşır yıkama ve kurutma hizmetide sürdürülüyor. Planlama kapsamında öğrenciler çamaşır yıkama hizmetinden faydalanmak için randevu alarak kıyafetlerini belirledikleri saatte teslim edebiliyorlar.

Uygulama nedeniyle teşekkür eden öğrenciler, “Ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz. En çok etkilenen kesimlerin başında öğrenciler olarak bizler geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak çorba ve çamaşır yıkama hizmeti çok yerinde bir uygulama. Başta Hocamız, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” dediler.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi