Eskişehir'de o ilginç savunmaya hakim inanmadı: Ceza yağdı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de o ilginç savunmaya hakim inanmadı: Ceza yağdı
A
a

Eskişehir’de 26 yaşındaki kuaför Gökhan Kısacık’ı bir binanın penceresinden aşağı atarak öldürdükleri, 1 kişiyi öldüresiye darp ettikleri ve darp ettikleri kişinin telefonunu gasp ettikleri iddiasıyla tutuklu yargılanan 3 sanık, toplamda 3 ağırlaştırılmış müebbet ve 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de 26 yaşındaki kuaför Gökhan Kısacık’ı bir binanın penceresinden aşağı atarak öldürdükleri, 1 kişiyi öldüresiye darp ettikleri ve darp ettikleri kişinin telefonunu gasp ettikleri iddiasıyla tutuklu yargılanan 3 sanık, toplamda 3 ağırlaştırılmış müebbet ve 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın beşinci celsesinde tutuklu sanıklar Mesut T, Mert Ali E. ve Emine Gül B. huzura alındı. Duruşmaya maktulün annesi Nuran Kısacık ve taraf avukatları katıldı.
 
İddia makamı esas hakkındaki mütalaasında sanıkların, maktul Gökhan Kısacık’ı “kasten öldürmek”, Sırrı S’yi öldüresiye darp ettikleri ve telefonunu gasp ettikleri iddiasıyla “kasten öldürmeye teşebbüs ve yağma” suçlarından cezalandırılmalarını talep etti.
 
“ADALET YERİNİ BULSUN”
 
Maktul Gökhan Kısacık’ın annesi Nuran Kısacık duruşmadaki beyanında, “Mahkemeden tek isteğim adaletin yerini bulmasıdır” dedi.
 
 “SADECE 1 YUMRUK ATTIM”
 
Karardan önce son sözleri sorulan sanık Mesut T, “Benim maktule sadece 1 yumruk atmışlığım var. Başka bir şey yapmadım. Adli tıp raporunda maktulden alınan genotip örneğinde sadece benim genotipimin karışım halinde bulunması bu sebeple olabilir. Ben olaydan 45 dakika sonra yakalandım. Diğer sanıklar olaydan 1 gün sonra yakalandılar. Bu süre içerisinde vücutlarını temizlemiş olabilirler” dedi.
 
“TESADÜFEN OLAY YERİNDEYDİM”
 
Son sözü sorulan sanık Mert Ali E. Bir diyeceğinin bulunmadığını söylerken, sanık Emine Gül B. ise, “Ben olaya kesinlikle katılmak istemedim. Olayın olduğu ortamda tesadüfen bulundum. Beraatımı ve tahliyemi talep ederim” ifadelerini kullandı.
 
HÜKÜM AÇIKLANDI

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, 3 sanığı “bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sırrı S’yi “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan yargılanan sanıkların, eylemlerinin “kasten yaralama” suçunu oluşturduğu gerekçesiyle 4’er yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Ayrıca sanıklar Mert Ali E. ve Emine Gül B. hakkında, Sırrı S’nin telefonunu gasp ettikleri gerekçesiyle “yağma” suçundan etkinlik pişmanlık hükümleri uygulanarak 8’er yıl hapis cezasına hükmedildi. Sanık Mesut T. ise aynı gerekçeyle “yağma” suçundan etkin pişmanlık hükümleri uygulanarak 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
OLAYIN GEÇMİŞİ
 
Geçen yıl Haziran ayında İstiklal Mahallesi Demirciler Sokak'taki bir apartmanın üçüncü katında bulunan Sırrı S. (61) ve GökhanKısacık (26), iddiaya göre borç meselesi nedeniyle ikamete gelen Mesut T, Mert E. ile Emine B. tarafından darp edildi. Olay sırasında Gökhan Kısacık ikametin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Olayın ardından Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanan şüpheliler Mesut T, Mert E. ve Emine B. maktul Gökhan Kısacık’ı pencereden attıkları iddiasıyla tutuklandı. 
 
 
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi