Eskişehir'de Hatipoğlu'nun istifasını yorumladı: Hayal kırıklığı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Hatipoğlu'nun istifasını yorumladı: Hayal kırıklığı!
A
a

İYİ Parti eski milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Nebi Hatipoğlu’nun partiden istifasını yorumladı. Kabukcuoğlu, Hatipoğlu’nun istifasının sürpriz olmadığını ifade ederek, “Bu milletvekilinin ayrılmış olması haliyle herkeste bir hayal kırıklığı yaratıyor. Bu olmasaydı şüphesiz işler daha iyi olurdu” dedi.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti eski Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Nebi Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den istifası ile ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu. Siyasetin zahmetli bir iş olduğunu vurgulayan Kabukcuoğlu, “2023 ocak ayında partinin il başkanlığının nerede olduğunu bilmeyen pek çok arkadaşımız geldiler, çalıştılar, üye oldular, aday oldular. Siyaset işi zahmetli iştir, çaba ister, gayret ister, fedakarlık ister. Bunlar başka güçlere yaslanarak olacak işler değil. Milletin kalbine, gönlüne giremezsiniz. Değişik defalarda yaptığı konuşmalarında da arkadaşımız zaten kendisiyle İYİ Parti arasında bağlantı kurmuş gibi gözükmüyordu. En sonda da böyle oldu. Vatandaşa sorarsanız zaten herkes Sayın Hatipoğlu’nun İYİ Parti’den kopacağı fikrindeydi” ifadelerini kullandı.

ADAYLIĞI ZAYIF İHTİMAL

Hatipoğlu’nun AK Parti’ye katılacağı söylentilerini de değerlendiren Kabukcuoğlu, “AK Parti’nin kendi işi, arkadaşımızın kendi bileceği bir şey. Ama benim kişisel kanaatim, zayıf bir ihtimal bence” dedi.

OLUMSUZ ETKİLER

İstifanın yerel seçimler öncesinde İYİ Parti’nin Eskişehir’deki elini zayıflatacağını öne süren Kabukcuoğlu, “Eskişehir’de 1 milletvekilimiz seçilmişti. Daha sonra da bu milletvekilinin ayrılmış olması haliyle herkeste bir hayal kırıklığı yaratıyor. Bu olmasaydı şüphesiz işler daha iyi olurdu. Kaçınılmaz bir şekilde olumsuz etkileyecektir. Düşünün ki, gücünüz bir miktar azalıyor. Bu kim olursa olsun, nerede olursa olsun orada bir üzüntü yaratır” diye konuştu.

HAMASİ SÖYLEMLER

Öte yandan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın’ın “Hatipoğlu, vekillikten de istifa etmeli” söylemlerini değerlendiren Kabukcuoğlu, “Bunlar hamasi laflar. Bir zamanlar bu bahsettiğiniz arkadaşlar böyle düşünmüyorlardı. Bir şey olmuş bitmiş, ondan sonra bunlara laf üretmek kolay” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
Kaynak : Berivan Halis / M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi