Eskişehir'de 86 bin kişiye kazık mı attı? Sert sözler...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de 86 bin kişiye kazık mı attı? Sert sözler...
A
a

Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, haftalık pazar toplantısında yaptığı konuşmada, “Hatipoğlu acaba milletvekilliğini halka hizmet için değil de şahsi menfaatlerine hizmet etmek için mi tercih etti? Bizim bagajı olanlarla, sırtında yükü olanlarla işimiz olmaz” dedi

Sütiş Eskişehir

Eskişehir'de Demokrat Parti haftalık pazar toplantısı İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi. Ülke gündemini ve yerel gündemi değerlendiren İl Başkanı Hüseyin Özcan konuşmalarına CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'i tebrik ederek başladı. Özcan, “Özgür Özel'i tebrik ediyoruz. Umarım genç yaşı ve aktif pozisyonuyla CHP'yi en iyi şekilde temsil edecektir" dedi. İYİ Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun partisinden istifa etmesi hakkında konuşan Özcan, Hatipoğlu'nun halkın karşısına çıkıp, planlarını anlatması gerektiğini söyledi. Özcan, "Büyük bir beklenti ile partisinden aday olan ve ön seçime girip üyesinin oyuyla birinci sıraya getirildi. Milletvekilleri maaşlarını 3 ayda bir alırlar. Hatipoğlu haziran temmuz ağustos maaşını alıp partisinden istifa etti. Kendisine oy veren kıymetli İYİ Parti üyelerini aldatmış oluyor mu acaba? Ya da partisine oy veren 86 bin seçmene tabiri caizse kazık mı attı? Acaba milletvekilliğini halka hizmet için değil de şahsi menfaatlerine hizmet etmek için mi tercih etti? Eğer başka bir hesap varsa bunu açık bir şekilde vatandaşlarımıza paylaşmalıdır. İstifa ettiği günden beri kendisinden haber alınamamaktadır. En azından kendisine oy veren seçmene bir şeyler söylemeli. Kapalı kapılar ardında hangi pazarlıkları yaparak milletvekilliğinden istifa etmiştir. Birileri Nebi Hatipoğlu'nun demokrat partiden aday olacağını söylemiştir. Bizim bagajı olanlarla, sırtında yükü olanlarla işimiz olmaz” şeklinde konuştu.

İKRAMİYELER BİR AN ÖNCE YATIRILMALI

Emeklilere verilecek olan 5 bin TL ikramiyenin bir an önce hesaplara yatırılması gerektiğinin altını çizen Özcan, "Kasım ayının ilk haftasında ödeyeceğiz söylenmişti. Emeklilerimiz maaşını yeni almalarına rağmen bu paraya muhtaç durumdadırlar. Dolayısıyla bir an önce bu paraları verin. Şu an itibaren vermediğimiz bu paraların karşılığı 1 Ocak'tan itibaren zaten vergi ve harçlara yaptığınız yüzde 58 zamla şimdiden insanlarımızın cebinden almış bulunuyorsunuz" ifadelerini kullandı. 

KYK BU İŞİ BAŞARAMIYOR

Ülke genelinde öğrencilerin KYK’da yaşadığı sıkıntılar hakkında konuşan Özcan, KYK’nın bu işi başaramadığını dile getirerek, “Eskişehir'de başlayan ve Türkiye geneline yayılan bir KYK sıkıntısı var. Dün bazı öğrenci arkadaşlarımızla buluştuk. Bizlere KYK ile ilgili yemek sıkıntılarını, asansör sıkıntılarını ve bir odada 6-8 kişi kalmayla alakalı sıkıntılarını dile getirdiler. KYK bu işi başaramamaktadır. Cumhurbaşkanı bin 250 TL olan KYK bursunu 2 bin TL'ye çıkardığını açıkladı. Yapılan zam sadece 750 TL'dir. Bu rakamlar az rakamlardır. Biz Türkiye'nin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımıza bakmakla, çocuklarımızı aç bırakmamakla, çocuklarımızı öldürmemekle mükellefiz. KYK yurtlarında 702 tane imam çalışıyorsa buna karşılık sadece 52 tane psikolog çalışıyorsa bu Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin imam kadrolaşmasından başka bir şey değildir. Bu öğrencilere imam değil psikolog lazımdır" şeklinde konuştu. 

HER İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ

Yaklaşan yerel seçimlerde her ilçede aday çıkaracaklarını söyleyen Özcan, “Yerel seçim çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç haftaya kadar bazı ilçelerdeki adaylarımızı paylaşacağız. Eskişehir'de Demokrat Parti her ilçede aday çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Kaynak : Berivan Halis
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Buğra can 5 Kasım 2023 14:49

Hatipoğluna oy verdiğim için pismanim

4 9 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi