Eskişehir'de 100. yıl özel törenle kutlandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de 100. yıl özel törenle kutlandı
A
a

Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında Eskişehir Vilayet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Sütiş Eskişehir
Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında Eskişehir Vilayet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

‘Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü Yılı Kutlamaları’ kapsamında, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Muharip Hava Kuvvetleri ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen öncülüğünde gerçekleştirilen törene, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan,CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve İbrahim Arslan,Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AKP İl Başkanı Süleyman Reyhan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, Askeri ve sivil erkan, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Atatürk Anıtı’na Vali Hüseyin Aksoy,Muharip Hava Kuvvetleri ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından çelenklerin sunulmasıyla başlayarak, saygı duruşu, askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ile devam etti. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “100 Resim” sergisi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen “100’üncü Yılda Tarım Makineleri” sergisi ve Türkiye’nin ilk yerli aracı Devrim Otomobili ve Türkiye’nin yeni milli otomobili TOGG ‘Maziden Atiye’ sergisiyle vatandaşlarla buluştu. Tören 13.30’da Garnizon Komutanlığı Bando Konseri ile son erdi.
 
Kaynak : Sümeyra Balcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi