Eskişehir Büyükşehir'den çiftçilere tohum desteği: Başvurular başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir'den çiftçilere tohum desteği: Başvurular başladı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu’nun en eski tohumlarından olan karakılçık buğdayının çoğaltılarak yaygınlaştırılması amacıyla çiftçilere sağlayacağı tohum desteği başvuruları 3 Kasım’a kadar sürecek.

Sütiş Eskişehir
Uyguladığı başarılı projelerle çiftçilere can suyu olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ata mirası Anadolu’nun en eski tohumlarından olan karakılçık buğdayını kuru tarım denemeleri kapsamında Seyitgazi’de toprakla buluşturmuş ve ilk hasadı gerçekleştirmişti.

Karakılçık buğdayının yaygınlaştırılması amacıyla yeni bir uygulama daha hayata geçiyor. Tohum desteği hakkında bilgi veren yetkililer, “Geçtiğimiz yıl Seyitgazi Belediyesi’ne ait üretim alanına ektiğimiz ve hasadını tamamladığımız karakılçık buğdayını, çoğalması amacıyla değerli üreticilerimizle buluşturuyoruz. Buğdaya can vermek isteyen ÇKS Belgeli çiftçilerimizin faydalanabileceği bu destek ile her çiftçimiz verdiğimiz ürünün 2 katını bizlerle paylaşmak şartıyla 50 kilogram ürün alabilecektir. Bu sayede buğdayımızın daha fazla üreticiye ulaşmasını da desteklemiş olacaksınız. 200 çiftçimizin faydalanacağı projemiz için 3 Kasım tarihine kadar internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular sonrası yapılacak kura çekimi sonucunda tohumlar çiftçilerimize ulaştırılacak.” dediler.

Başvurularhttps://eskisehir.bel.tr/tohumtalebiadresi üzerinden yapılabilecek.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi