Bozüyük Devlet Hastanesi'nde skandal: Temizlik görevlisiyle ameliyat!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bozüyük Devlet Hastanesi'nde skandal: Temizlik görevlisiyle ameliyat!
A
a

Eskişehir'in yanı başındaki Bozüyük Devlet Hastanesi’nde büyük skandal: Beyin cerrahı ameliyatlara temizlik görevlisi ve medikal malzeme satışı yapan firma çalışanları ile girdi!

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'in yanı başındaki Bilecik ilçesi Bozüyük Devlet Hastanesi’nde büyük skandal: Beyin cerrahı ameliyatlara temizlik görevlisi ve medikal malzeme satışı yapan firma çalışanları ile girdi. Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, ameliyatlara giren bu şahıslara cerrahi operasyonlar da yaptırıldı!
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi'nde büyük bir skandal yaşandı. Hastanenin uzun yıllardır görev yapan beyin cerrahı Dr. S. Z., ameliyatlar sırasında temizlik görevlisi C. ve bazı medikal firma çalışanlarını yanında bulundurarak cerrahi işlemler gerçekleştirdiği belirlendi.
BirGün gazetesinin edindiği bilgilere göre, Dr. S. Z.'nin gereksiz ameliyatlar gerçekleştirdiği, yetkisiz kişilere ameliyat odasında yer verdiği ve birçok etik dışı uygulamada bulunduğu iddia edildi. Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü'ne yapılan şikayetlerde, Dr. Z.'nin ameliyatlarının detaylı bir şekilde incelenmesi talep edildi.
Bu skandalların ardından, 9 Haziran'da Dr. Z. tarafından ameliyat edilen bir hasta, iki ay sonra hayatını kaybetti. Bu trajik olayın ardından hasta yakınları savcılığa başvurarak Dr. Z. hakkında suç duyurusunda bulundu.
Sağlık Bakanlığı, bu iddialar üzerine harekete geçerek Dr. S. Z. hakkında soruşturma başlattı. Hastanede yapılan incelemeler sırasında, ameliyatlar sırasında çekilen fotoğraflar ortaya çıktı. Bu fotoğraflarda, temizlik görevlisi C. ve medikal firma çalışanı olduğu iddia edilen E. ve R. ameliyat sırasında aktif rol alırken görülüyordu.
Bu olayın ardından temizlik görevlisi C., Bozüyük Devlet Hastanesi'nden alınarak Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü'ne transfer edildi. Dr. S. Z.'nin ise görevden alındığı öğrenildi. Dr. Z., yaşanan skandal hakkında herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Bilecik Valiliğinden flaş açıklama: Soruşturma başlatıldı

Bozüyük Devlet Hastanesinde yetkisiz kişiler tarafından ameliyat yapıldığı iddiasıyla ilgili çıkan haberler hakkında Bilecik Valiliğinden açıklama yapıldı.
Valilik tarafından yapılan açıklamada, "15.10.2023 tarihinde bazı basın ve yayın organlarında çıkan Bozüyük Devlet Hastanesi beyin cerrahi ameliyatlarında yetkisiz kişilerce ameliyat yapıldığı haberlerine ilişkin olarak; Haberlerde yer alan iddialara dair 1 ay öncesinde, Bilecik Valiliğinin talimatlarıyla hastane idaresince inceleme ve soruşturma başlatılmış olup Cumhuriyet Savcılığına başvuru yapılmıştır.
Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca 20.09.2023 tarihli 2023-01-0337 sayılı inceleme ve soruşturma ile Bakanlık müfettişlerince soruşturmalar yürütülmektedir.
Soruşturma kapsamında; haberlerde adı yer alan Bozüyük Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı personel, Bilecik Valilik Makamınca 05.10.2023 tarihli ve 226111015 sayılı onayı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137 ve 138’nci maddeleri uyarınca 04/10/2023 tarihinden itibaren görevden uzaklaştırılmıştır. Valiliğimizce konu titizlikle takip edilmektedir" denildi.

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi