Bozüyük Belediyesi’Nden Kısırlaştırma Yapanlara Mama Desteği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bozüyük Belediyesi’Nden Kısırlaştırma Yapanlara Mama Desteği
A
a

Bozüyük Belediyesi’Nden Kısırlaştırma Yapanlara Mama Desteği

Sütiş Eskişehir
Bozüyük Belediyesi, çevresindeki ya da sokaktaki sahipsiz kedilerin kısırlaştırılmasını sağlayan hayvanseverlere sokak hayvanlarına verilmesi için mama desteği sağlıyor.
Bozüyük Belediyesi tarafından yaklaşık 7 aydır başarıyla yürütülen uygulama ile çevrelerindeki yada sokaktaki canlara karşı duyarlı ve ilgili hayvanseverler Bozüyük Belediyesi Veterinerliği ile iletişime geçerek sahipsiz kedilerin kısırlaştırılmasını sağlıyor. Verilen adrese giderek kedileri teslim alan Belediye Ekibi kısırlaştırılacak kediyi Bozüyük Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’na getiriyor. Burada Belediye Veteriner Hekimi tarafından kısırlaştırma operasyonu yapılan kedi bir süre gözetim altında tutulduktan sonra yine Belediye Ekibi tarafından doğal ortamına yani mahallesine bırakılıyor. Sahipsiz kedilerle ilgilenen ve kısırlaştırılmasını sağlayan hayvanseverlere de operasyonun ardından sokak hayvanlarına verilmesi için mama desteği sağlanıyor.
Hayvanların kontrol dışı üremelerini engellemek amacıyla yapılan kısırlaştırma işlemi ile kedinin daha sağlıklı ve uzun yaşama sahip olma ihtimalinin de artması sağlanıyor.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi