Bilecik Dahil 10 Şehre Tahsis Edilen ’Gezici Kütüphane Otobüsü’Nün İlk Durağı Elbistan Oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik Dahil 10 Şehre Tahsis Edilen ’Gezici Kütüphane Otobüsü’Nün İlk Durağı Elbistan Oldu
A
a

Bilecik Dahil 10 İle Tahsis Edilen 'Gezici Kütüphane Otobüsü'nün İlk Durağı Elbistan Oldu

Sütiş Eskişehir
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aralarında Bilecik’e de bulunduğu 10 şehre tahsis edilen ’Gezici Kütüphane Otobüsü’nün ilk durağı Elbistan oldu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüz tarafından aralarında Bilecik’in de bulunduğu toplam 10 şehre tahsis edilen ’Gezici Kütüphane Otobüsü’nün ilk durağı Elbistan oldu. ’Gezici Kütüphane Otobüsü’nü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde koordinatör vali olarak görevlendirilen Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya karşıladı. Deprem bölgesinde depremden etkilenen çocuklar, gençlerimize ve yetişkin bireylere hizmet verecek olan otobüs belirli bir süre sonra Bilecik’in ilçe ve köylerde hizmet verecek.
Toplam 11 metre uzunluğunda ve içerisinde çocuk, genç ve yetişkin okuyucularımızın faydalanacağı kitaplar başta olmak üzere; sinema projeksiyon cihazları, üst düzey ses sistemleri, satranç alanları, akıl oyunları, internet ve bilgisayar donanımları, PlayStation, konforlu okuma alanları, süreli yayınlar, buzdolabı, dış mekan gölgelik perdesi gibi bir çok donanımla özel olarak üretilmiş olan ’Gezici Kütüphane Otobüsü’ Elbistan’da ki çocuk, genç ve yaşlılara uzman personel ile hizmet vermeye başladı.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat