Acımasız saldırı Eskişehir'de protesto edildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Acımasız saldırı Eskişehir'de protesto edildi
A
a

İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik saldırısı Eskişehir'de vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Sütiş Eskişehir
İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik saldırısı Eskişehir'de vatandaşlar tarafından protesto edildi.
Eskişehir Vilayet Meydanı'nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üyeleri ve vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Alandaki vatandaşlar ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine sloganlar attı.
Gazze'deki saldırılarda hayatını kaybedenler için sela okunarak dua edildi.
Alandaki vatandaşlara seslenen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Sekreteri Durmuş Aydın, İsrail'in 11 gündür gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle insani bir katliam ve dramla karşı karşıya olduklarını söyledi.
Sivillerin, çocukların, yaşlıların hedef alındığı bir savaşla karşı karşıya olduklarını kaydeden Aydın, "Biz Müslümanlar olarak Filistin davasına sadece bizler değil dünyada hür düşünceye sahip her milletten insanlar buraya Filistin'e destek vermek için meydanlara çıkıyorlar. Filistin için haykırıyorlar." diye konuştu.
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Eskişehir Temsilcisi İbrahim Akar da alandaki vatandaşlara hitap etti.
Protesto gösterisine AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Eskişehir İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Başkanı Mehmet Şirin Aslan da katıldı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi