Ahmet Ataç 15 02 2024

1969 Bilecik Spor Kulübü’Nü Kayyuma Gitmekten Kurtardı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç 1969 Bilecik Spor Kulübü’Nü Kayyuma Gitmekten Kurtardı
A
a

1969 Bilecik Spor Kulübü'nü Kayyuma Gitmekten Kurtardı

Sütiş Eskişehir
Bilecikli iş insanı ve kulübün eski başkanı İsmail Cinoğlu 1969 Bilecik Spor Kulübü’nü kayyuma gitmekten kurtardı.
6 yılın ardından Bayırköyaspor’un tüm haklarını devretmesiyle Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 1969 Bilecik Spor Kulübü Başkanı Ali Muyşin, geçtiğimiz ay maddi imkânsızlıklardan dolayı görevinden istifa etmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında takım teknik heyet ve bazı futbolcular paralarını alamadıkları gerekçesiyle takımdan ayrılmıştı. Kalan futbolculara U16’dan bir kaç oyuncu takviye edilerek 2 hafta sahaya bu şekilde çıkıldı. Hatta 2 hafta takımın başında yedek kulübünde antrenör yerine yönetimden bir kişi çıktı. Yaşanan bu olumsuzlukların ardından kongre kararı alan mevcut yönetim geçtiğimiz hafta kulüp binasında toplandı. Toplantıya, yönetim harici 3 kişi katılırken, bu sahipsizliğin ne kadar işler acısı olduğu gözler önüne serilmişti. Çoğunluk sağlanamaması ve aday çıkmasından kongre bu pazartesiye ertelendi.

1969 Bilecik Spor Kulübü’nü kayyuma gitmekten kurtardı
Bilecikli iş insanı ve kulübün efsane başkanı İsmail Cinoğlu yaşanan bu olaylara duyarsız kalmayarak, pazartesi günü kulübün kayyuma atanmaması için aday olacağı açıkladı. Cinoğlu, bu bayrağı yere düşürmemek, takımda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen geçmiş yıllara olduğu gibi bu seferde takıma sahip çıkacağı söyledi.
Öte yandan Cinoğlu, geçmiş sezonlarda 4 sene başkanlık yaparken, takımın Bilecik 1. Amatör Lig’de namaglûp şampiyon yapıp, 2 kere de BAL play-off oynattı.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi