alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Ticaret Odası seçim sonuçları anında anadolugazetesi.com'da

Videoyu Aç Eskişehir Ticaret Odası seçim sonuçları anında anadolugazetesi.com'da
A
a

Bu sabah erken saatlerde başlayan Eskişehir Ticaret Odası (ETO) seçimleri için oy verme işlemleri 17.00 itibarı ile bitti. Eskişehir'de heyecan dorukta. Birazdan oyların sayılmasına geçiliyor...

Eskişehir Ticaret Odası Seçim sonuçlarını anında Anadolugazetesi.com’dan takip edebilirsiniz…

ETO SEÇİM SONUÇLARI

Ayhan Sezer, Erdoğan Tekgöz ve Metin Güler'in başkan olmak için yarıştığı ve saat 09:00’da oy kullanma işlemlerinin başladığı seçimlerde 55 sandıkta 10 bin 500 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde 93 meclis üyesi ve 226 komite üyesi üyelerin oyları ile belirlenecek. Oy verme işlemi ise saat 17:00’de tamamlandı.

Birazdan oyların sayım işlemi başlayacak ve çıkacak sonuca göre ETO’nun yeni başkanı belli olacak.

Eskişehir'de nefesler tutuldu, herkes çıkacak sonuçları merakla bekliyor.

ADAYLARIN AÇIKLAMALARI...

Ayhan Sezer: Emeklerimiz çalınsın istemiyoruz 
Seçimin sağlıklı yapılamadığını ifade eden başkan adaylarından Ayhan Sezer, “ETO seçimlerinin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimde şu an kargaşa yaşanıyor. Seçim çalışmaları koridorlarda yapılıyor. Koridorların bir an önce boşaltılması gerekiyor. Seçim sağlıklı ilerlemiyor. Demokratik hakkın doğru kullanılması gerekir. Koridorlarda değil, okul bahçesinde seçim çalışması yapılmalıdır. Emeklerimiz çalınsın istemiyoruz. Seçimi kazanırsak Eskişehir ticaretine katkı sağlamak istiyoruz” dedi. 

Erdoğan Tekgöz: Eskişehir’imizin ticaretinin geleceğini belirliyoruz 
Eskişehir Ticaret Odası seçimleri için sekiz aydır çalıştıklarını belirten Erdoğan Tekgöz, “Bugün, uzun süredir çalıştığımız bir süreç sonuçlanıyor. Sekiz aydır çalışıyoruz ve bugün bütün üyelerimizin takdiri ile Eskişehirimizin ticaretinin geleceğini belirliyoruz. Gayet güzel bir seçim atmosferi yaşıyoruz. Sonuçlar istediğimiz gibi olursa daha da keyifli oluruz. Birçok projemiz var. İlk olarak; evrakı ayağına götürme, online evrak, sağlık sigortası, eğitim bursu ve en önemlisi yaşam merkezi projemiz var. 10 bin 500 katılımcı var ama bu rakamın 8 bin civarında kalacağını düşünüyorum ” ifadelerini kullandı. 

Metin Güler: ‘Nerede kalmıştık?' diyerek çalışmalara başlayacağız 
Seçimin rekabet içerisinde geçmesini beklediklerini ifade eden Metin Güler de, şeçim ile ilgili şu ifadeleri kaydetti: 
“Gayet güzel bir seçim atmosferi var. Üyelerimiz güzel bir katılım gösteriyor. 17:00’da sandıklar açılacak. Umarım bu seçim şehrimize ve camiamıza hayırlı olur. Yapmış olduğumuz çalışmalara göre 7 bin 500 katılımcı bekliyoruz. Ekibimle beraber bu işe talip oldum. Seçimi kazanırsak ‘Nerede kalmıştık?’ diyerek çalışmalara başlayacağız. ”

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Karacan da bir açıklama yaptı

Harun Karacan: İnsanlar birbirinin yüzüne bakamayacağı şeyler sarf etmemeli

Eskişehir Ticaret Odası eski başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir milletvekili Harun Karacam oy kullanırken sandık başında yaptığı açıklamada seçimin adil geçmesini dilediğini belirtirken, seçimin sakin bir havada geçtiğini ve daha buna benzer birçok seçim yaşanacağını vurguladı. İnsanların birbirinin yüzüne bakamayacağı şeyler sarf etmemeleri gerektiğine değinen Karacan, seçim sonucunun Eskişehir için hayırlı olmasını diledi.

Eskişehir Ticaret Odası Seçim sonuçlarını anında Anadolugazetesi.com’dan takip edebilirsiniz…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat