alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

ALES sonuçları ile cevap kağıtları ÖSYM tarafından erişime açıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç ALES sonuçları ile cevap kağıtları ÖSYM tarafından erişime açıldı
A
a

ALES sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi bugün sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2018-ALES/3) sonuçları ile cevap kağıtları açıklandı. İşte ALES sonuçları sorgulama sayfası

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı sonbahar dönemi sonuçları ile cevap kağıtları adayların erişimine açıldı. Peki adaylar sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilir? 2018 ALES sınavına dair detaylar haberimizde.  

ALES SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR? 2018

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 18 Kasım'da yapılan 2018-ALES/3'ün değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

ALES SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 

ALES CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI 

ÖSYM, 18 Kasım'da yapılan ALES sonbahar oturumunun soru ve cevaplarının erişime açıldığı duyuruldu. ÖSYM'nin açıklaması şu şekilde:

"18 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-ALES/3 (Sonbahar Dönemi) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 11 Aralık 2018 tarihinde saat 15.45'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır."


 

Kaynak : Habertürk
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat