alexa

AK Parti reddeti ama CHP, MHP ve İYİ onayladı!

Videoyu Aç AK Parti reddeti ama CHP, MHP ve İYİ onayladı!
A
a

Kırşehir'in CHP'li başkanı "Makam araçlarını satalım" dedi, AK Partililer reddetti. AK Parti'nin muhalefetine rağmen makam araçları elden çıkarılacak

Kırşehir'in CHPli Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, var olan makam araçlarının elden çıkarılarak kendi aracını makam aracı olarak kullanmak istediğini söyledi. Ancak AK Partili meclis üyeleri makam aracının satışına onay vermedi. AK Partililerin muhalefetine rağmen makam aracının elden çıkarılmasına hükmedildi.

Kırşehir Belediye meclisinde ki konuşmasında Ekicioğlu şunları söyledi:

“Şimdi arkadaşlar ben şunu söyleyeyim meclis yetki verirse o arabaların satılmasını istiyorum. Çünkü ben lüksü sevmiyorum. Makam aracı bana tahsis edilmiş bir araç ama ben lüksü sevmiyorum bu konuda sizden yetki istiyorum. Bir de makamda da kendi aracımı kullanmak istiyorum. Mazotunu siz verirseniz kendi arabamı kullanırım bilginiz olsun. Var yemez değilim tabi yaşamdan kısmam ama ülke ekonomisinin de doğru kullanılmasından yanayım. Bu aracın satılması ile ilgili komisyona yetki verilmesini istiyoruz."

Halim Çakır döneminde alınan 40 AK 001 plakalı Mercedes marka araç Yaşar Bahçeci döneminde yeni bir makam aracı alınınca depoya çekilmişti. Bunların dışında Yaşar Bahçeci döneminde bir de Mercedes marka bir de minibüs kullanıldığı biliniyor. Böylece 1 Passat ve 2 de Mercedes marka araç başkana tahsis edilmişti.

Selahattin Ekicioğlu ise kendi aracını kullanacağını açıkladı ve israf olduğunu belirterek önce atıl durumdaki 40 AK 001 plakalı Mercedes marka aracın satışını meclisten istedi. Bu aracın satışı CHP-MHP ve İyi Partililerin verdiği 21 oyla kabul edildi. AK Partili meclis üyeleri ise ret kararı verdi. Yani AK Partili 10 meclis üyesi israfın önüne geçecek bu kararı onaylamadı.
1000
icon
para para para 12 Nisan 2019 13:02

akpnin dertleri şunlar: para, koltuk, makam araçları, şan, şöhret, etrafında yalaka tipler... bunların memleket gibi bi derdi yok. ülke yansa makam aracını sırtına alır kaçar bunlar.

0 8 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat