Zehranur Aydemir kimdir? Zehranur Aydemir kaç yaşında, nereli?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Zehranur Aydemir kimdir? Zehranur Aydemir kaç yaşında, nereli?
A
a

Zehranur Aydemir TBMM'nin en genç üyesi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Zehranur Aydemir'in kaç yaşında olduğu, kim olduğu, nereli olduğu ve hangi partide görev yaptığı internet üzerinden araştırılan konular arasında. Peki, Zehranur Aydemir kimdir, nereli, kaç yaşında? Meclis'in en genç milletvekili Zehranur Aydemir hangi partili?

Sütiş Eskişehir
14 Mayıs Pazar günü yapılan 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde milletvekili olmaya hak kazanan Zehranur Aydemir'in hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Meclisin en genç üyesi olarak dikkat çeken Zehranur Aydemir'in eğitim hayatı araştırılıyor. Peki, Zehranur Aydemir kimdir, nereli, kaç yaşında? Meclis'in en genç milletvekili Zehranur Aydemir hangi partide görev yapıyor? İşte merak edilen her şey... 

ZEHRANUR AYDEMİR KİMDİR?

Zehranur Aydemir, Rizeli bir ailenin çocuğu olarak 1998'de Ankara'da doğdu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ni tam burslu olarak kazanan Aydemir, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde çift ana dal yaptı. 2023 Türkiye genel seçimlerinde AKP Ankara milletvekili seçildi. 28. Dönem parlamentosunun en genç üyesidir.

Türkiye'nin savunma sanayi sektöründe önemli rol alan bir şirkette yazılım mühendisi olarak çalıştığını kaydeden Aydemir, mesleği nedeniyle Türkiye'nin son yıllarda savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalara yakından şahit olduğunu, bu çalışmaları daha çok kişiye anlatmak için siyasette yer almaya karar verdiğini söyledi.

ZEHRANUR AYDEMİR HANGİ PARTİDE GÖREV YAPIYOR?

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin en genç milletvekili Zehranur Aydemir, 2023 seçimlerinde AKP 28. Dönem Ankara Milletvekili olmuştur.

 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi