YSK istifa tarihlerini duyurdu: İstifaların son tarihi...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç YSK istifa tarihlerini duyurdu: İstifaların son tarihi...
A
a

YSK, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday adayı olmak isteyen kamu personeli ve siyasi parti yöneticilerinin istifa tarihlerini yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, istifaların son tarihi 1 Aralık.

Sütiş Eskişehir
Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen memur, hâkim ve savcı, yargı mensupları, YÖK'e bağlı öğretim üyeleri, subay ve astsubaylar ile siyasi partilerin il ile ilçe kademelerinde görev alan başkan ve yöneticilerinin, 1 Aralık saat 17.00'ye kadar istifalarını bildirmesi gerekecek.

AA'da yer alan habere göre, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olabilmek için kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların 1 Aralık Cuma günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğini bildirdi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi