Yılmaz Büyükerşen'den Eskişehirlileri duygulandıracak açıklama

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen'den Eskişehirlileri duygulandıracak açıklama
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ayşe Ünlüce hakkında ilk açıklamasını yaptı. Yılmaz Büyükerşen seçimlerden önce başkanlığı hakkında da önemli ifadelerde bulundu.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ayşe Ünlüce, adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından gündemin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. Dün gerçekleşen Parti Meclis toplantısının ardından adaylığını duyuran Ünlüce, Eskişehir'de 5 dönem boyunca seçilerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Yılmaz Büyükerşen'in önerisiyle aday gösterildi.

Yaklaşan yerel seçimlerde Yılmaz Büyükerşen'in yerine aday olarak gösterilen Ayşe Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktaydı. Yılmaz Büyükerşen'in uzun yıllar süren görevinden sonra adaylığa önerilen Ünlüce, Eskişehir'in siyasi gündemine önemli bir isim olarak yansıdı.

Yılmaz Büyükerşen: "Bunca yıldır beni desteklediniz şimdi sıra Ünlüce'de"

Gerçekleşen olaylardan sonra ilk kez açıklama yapan Büyükerşen ise Ayşe Ünlüce'yi ve başkanlığının son günlerini bu sözlerle ifade etti: 


Canım Eskişehir, değerli hemşehrilerim, 1999 yılında çıktığımız ve sizlerin de büyük destekleri ile içerisine çok büyük hizmetler sığdırarak 25. yılını doldurduğum belediye başkanlığı yolculuğumun son durağına gelmiş bulunuyorum. Çeyrek asırlık bu süreçte Eskişehirlilerin yaşamaktan mutlu ve huzurlu oldukları bir kent yaratmak için var gücümle çalıştım. Görüyorum ki hepimizin gurur duyduğu, Türkiye’de parmakla gösterilen bir kent kimliği oluşturduk. Bu yüzden son derece mutlu ve gururluyum. Son durak demişken sanmayın ki bu yolculuk sona eriyor, bu hikaye yarım kalıyor. Şimdi tüm şehir, kadın, erkek, yaşlı, genç, hep birlikte, Eskişehir’e çok yakışacağına yürekten inandığım kadın bir belediye başkanı ile bu güzel hikayeyi sürdürmek için var gücümüzle çalışacağız. Büyükşehir Belediyemizde yıllardır genel sekreterlik görevini başarıyla yürüten, yol arkadaşım, değerli kardeşim Av. Ayşe Ünlüce; benim önerim, Genel Başkanımız Özgür Özel ve Parti Meclisimizin de takdiriyle dün gerçekleştirilen toplantı sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak ilan edilmiştir. Hem Genel Başkanımızı hem de Parti Meclisimizin tüm üyelerini aldıkları bu karar için kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Çok kıymetli hemşehrilerim, 25 yıldır bana göstermiş olduğunuz teveccüh, duyduğunuz güven, hissettirdiğiniz sevgi ve saygı için her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bunca yıldır beni desteklediğiniz gibi, başkanlığımı devretmekten büyük mutluluk ve onur duyacağım sevgili Ayşe Ünlüce’yi de destekleyeceğinize, bu yolculukta bizleri yalnız bırakmayacağınıza yürekten inanıyorum. Sizleri çok seviyor, hepinizi ayrı ayrı gözlerinizden öpüyorum. Yolumuz açık olsun.
 
1000
icon
eses 11 Ocak 2024 18:07

zaten son 10 yıldır belediyeyi ayşe hanım yönetiyordu.

0 0 Cevap Yaz
Es es 11 Ocak 2024 16:29

Seçimlerde görüşürüz 😉

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi