Yarınki Belediye Başkanlığı Seçimlerine Bağımsız Girecek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yarınki Belediye Başkanlığı Seçimlerine Bağımsız Girecek
A
a

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in Görevinden İstifa Etmesinin Ardından Yerine Geçen Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya Yarın Yapılacak Olan Seçimlere Bağımsız Aday Olarak Gireceğini Söyledi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in görevinden istifa etmesinin ardından yerine geçen Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya yarın yapılacak olan seçimlere bağımsız aday olarak gireceğini söyledi.
Bilecik Belediyesine yönelik rüşvet operasyonunun ardından geçtiğimiz yıl geçici olarak görevden alınan ve partisi CHP’den ihraç edilen Semih Şahin 2 gün önce görevinden istifa etmişti. Bu süreçte yerine Melek Mızrak Subaşı vekalet ederken, istifanın ardından belediye başkanlığı koltuğuna Meclis 1. Başkanvekili İyi Partili Meclis Üyesi Mustafa Sadık Kaya geçmişti. Kaya, yarın saat 14.00’da Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan Bilecik Belediye Başkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Kaya, kurucu il yöneticisi de olduğu İyi Parti’den istifa ettiğini söyleyerek yarın yapılacak olan belediye başkanlığı seçimine tüm Bilecik’i temsil etmek adına bağımsız aday olacağını duyurdu. Mustafa Sadık Kaya’ya AK Parti ve MHP’nin destek vereceği iddia edildi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi