Vali Yiğitbaşı’Ndan Orman Yangınları İle İlgili Vatandaşa Önemli Uyarı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vali Yiğitbaşı’Ndan Orman Yangınları İle İlgili Vatandaşa Önemli Uyarı
A
a

Orman Yangınları İle Mücadelede Vatandaşların Sorumluluğunun Büyük Olduğunu Kaydeden Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Özellikle Pikniklerde Yakılan Ateşlerin Söndürülmeden Alanın Terk Edilmesinin Sonrasında Facialara Neden Olduğuna Dikkat Çekti.

Sütiş Eskişehir
Orman yangınları ile mücadelede vatandaşların sorumluluğunun büyük olduğunu kaydeden Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, özellikle pikniklerde yakılan ateşlerin söndürülmeden alanın terk edilmesinin sonrasında facialara neden olduğuna dikkat çekti.
Vali Yiğitbaşı, kent protokol üyelerinin katıldığı Afyonkarahisar Orman Yangınlarına Hazırlık Toplantısı’na başkanlık yaptı. Toplantıda yangılarda mücadelede alınacak tedbirler masaya yatırıldı.
Toplantıda konuşan Vali Yiğitbaşı, orman varlığının şehrimizin ve ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olduğunu ifade ederek, bunu korumanın da herkesin başlıca görevi olduğunu vurguladı. Yangınlarla mücadele de özellikle vatandaşların sorumluluğunun fazla olduğunu hatırlatan Vali Yiğitbaşı, piknik alanlarında yakılan ateşlerin bölge terk edildikten sonra muhakkak söndürülmesi gerektiğini belirtti. Yangın ihbarlarının hızlıca değerlendirip olay büyümeden müdahale edilmesinin de önemini hatırlatan Vali Yiğitbaşı, bu konuda da kamu kurumlarının üstlerine düşen vazifeyi fazlasıyla yerine getirmesinin elzem olduğunu kaydetti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi